Na severnom Plzeňsku sa v stredu nadránom vlámal muž do domu. Jeho majiteľ po ňom vystrelil a usmrtil ho, uviedla polícia. Podľa Vítězslava Sladkeho zo zdravotníckej záchrannej služby sa udalosť stala v obci Vochov asi dva kilometre od západného okraja Plzne.

„V tomto prípade je dôvodné podozrenie, že do jedného z objektov vnikol muž, proti ktorému bola následne zo strany majiteľa použitá legálne držaná strelná zbraň. Muž utrpel zranenia nezlučiteľné so životom,“ uviedla policajná hovorkyňa Pavla Burešová.

Kriminalisti zisťujú všetky okolnosti prípadu. Vec preverujú pre podozrenie zo spáchania trestného činu ťažké ublíženie na zdraví s následkom smrti. „Policajti teda preverujú, či došlo k spáchaniu trestného činu, a tiež posudzujú okolnosti a podmienky nutnej obrany,“ povedala. Zároveň sa kriminalisti vecí zaoberajú pre podozrenie z porušovania domovej slobody. Bližšie informácie s ohľadom na vyšetrovanie nemôžu zatiaľ uviesť.

Postrelený zlodej z Kňažkovej vily, dostal tri roky väzenia

Udalosť sa stala po 2:00 v bývalom železničiarskom domčeku pri trati. Okrem majiteľa domčeka bola vnútri aj jeho žena. Podľa serveru novinky.cz sa tam oknom vlámal muž, ktorý bol v minulosti odsúdený za vraždu. V roku 2003 vymeral súd vtedy dvadsaťročnému mužovi 16,5 roka väzenia za surovú vraždu dôchodcu v Chodove na Karlovarsku. Seniora podľa verdiktu bodal kuchynským nožom, dusil vankúšom, pretiahol mu cez hlavu igelitový sáčok a utiahol ho drôtom.

Odhryzla penis lupičovi! Chcel študentku okradnúť a znásilniť, no nevyplatilo sa mu to

Pred 15 rokmi sa napríklad súdy zaoberali prípadom seniora, ktorý vo svojej mnohokrát vykradnutej chate pri Plzni nastražil kušu, ktorý potom pri vlámaní zranil zlodeja na nohe. Seniora prokurátor žaloval z ublíženia na zdraví, od odvolacieho súdu nakoniec muž odišiel bez trestu, pretože senát dospel k záveru, že išlo o nutnú obranu. Výrobou kuší sa ale nedovolene ozbrojoval.