Matku štyroch maloletých dcér (3, 5, 7 a 11), z toho dvoch vlastných, dobodal 26 ranami nožom! Za beštiálnu vraždu svojej priateľky Oľgy († 29) si Zdeněk B. (42) z Ostravy odsedí 17 rokov. Deťom má navyše celkom zaplatiť dva milióny Kč (80 tisíc Eur)  odškodného.

Družku Oľgu V. († 29) zabil Zdeněk v afekte zo žiarlivosti. Potom, čo mu povedala, že má iného muža. „Otočil ste sa a začal bodať tak surovým a brutálnym spôsobom, že ste jej zasadil od pása do krku 24 rán a potom ešte ďalšie dve,“ povedal sudca Vítězslav Božoň.

Ďalšími údermi sa Zdeněk do ženy netrafil, prebodol stenu. Žena umierala dve hodiny! Útoku navyše prizerali aj všetky štyri malé dievčatká!

 Dievčatká chodia k  psychológovi 

Opitý Zdeněk potom nasadol do auta, išiel sa vykúpať na priehradu a potom odišiel k mamičke, kde ho zatkli policajti.

Počas trestu by mal Zdeněk začať sporiť. Platiť má podľa verdiktu súdu pol milióna Kč (20tisíc Eur) každému zo štyroch sirôt odškodného. Ťažko toľko zarobí, navyše čelí rade exekúcií.

Z nešťastnej náhody sa vykľula vražda zo žiarlivosti

Ako povedal pri vynesení rozsudku sudca Vítězslav Božoň, všetky štyri pozostalé dcéry, z ktorých je dvom otcom odsúdený vrah Zdeněk, dochádza k psychológom. „Jednej z dcér dokonca stačí len prejdenie sanitky, aby s nádejou v hlase volala:“ Mama je tam!“

„Jej posledným stretnutím s mamičkou bolo práve to, kedy ju v kritickom stave viezla sanitka do fakultnej nemocnice,“ povedal sudca.

 Už ho jedna žena  opustila 

Zdeněk B. neudržal nervy na uzde a zmenil sa na vraždiace monštrum zrejme aj preto, že podobnú situáciu už zažil. Aj predchádzajúca jeho partnerka, s ktorou má štyri deti, ho opustila kvôli inému mužovi. „Tiež sa vtedy išiel posťažovať k mamičke do Havířova, ale na partnerku ruku nepoložil, ako v tomto poslednom prípade,“ dodal Božoň. Odsúdený Zdeněk B. zvažuje odvolanie.

Migrant ženu dobodal, vyhodil z okna a podrezal: „Nejde o vraždu,“ rozhodol súd