Útočníka z belgického Liege, ktorý zavraždil zrejme celkom štyroch ľudí vrátane dvoch policajtiek, natočila jedna žena na mobil zo svojho balkóna. Vo videu je zreteľne počuť, ako muž niekoľkokrát zvolá Alláhu akbar. Žena pri nahrávaní nešetrila nadávkami na Islamský štát a Sýriu.

Belgičanke sa z balkóna podarilo mobilom natočiť útočníka, ktorý v Liège zastrelil troch ľudí a deň predtým zrejme aj svojho bývalého spoluväzňa. Terorista vo videu zreteľne kričí Alláhu akbar (Boh je veľký). Žena mu nahlas odpovedá hlasnými nadávkami ako: „Choď s Alláhu akbar do riti!“, Pričom sa chvíľami chodí schovať do svojho bytu.

Na ulici sú počuť sirény policajných áut, ktoré mierili na miesto. Podľa serveru Corsematin.com žena video natočila v dobe, keď už neďaleko ležali traja zastrelení ľudia – policajtky Soraya Belkacemiová a Lucille Garciaová a dvadsaťdvaročný muž.

Podľa belgických médií bol páchateľom Benjamin Herman, ktorý bol vo výkone trestu okrem iného za obchod s drogami. Čin spáchal počas jednodňovej priepustky z väzenia, kde sa dostal do kontaktu s islamskými radikálmi.

Utečencom zakázali vstup do bazéna, obťažovali ženy

Deň po atentáte sa na námestí pred radnicou v belgickom meste zhromaždili policajti, aby spoločne s verejnosťou uctili obete minútou ticha.