Tešila sa na promócii a novú životnú etapu po nej. Študentka univerzity Samantha Josephsonová (†21) sa však záverečných skúšok už nedočkala. Dvadsaťjedenročná žena nasadla do auta, o ktorom si myslela, že je jej odvoz, ktorý si objednala. Pomýlila si však vozidlá a o deň neskôr bola nájdená mŕtva. Na sebe mala viac ako 120 bodných rán.

Koncom marca v roku 2019 sa Samantha Josephsonová rozhodla, že si vyrazí so svojím priateľom a priateľmi do baru. Večer sa vyvíjal dobre, avšak nakoniec sa rodáčka z New Jersey rozhodla, že pôjde späť do svojho bytu. Bolo skoro ráno, a tak si objednala vozidlo taxislužby a vyšla von na chodník na vodiča čakať.

Okolo druhej hodiny študentku univerzity zachytili bezpečnostné kamery, ako stojí na chodníku v oranžovom tričku a čiernych nohaviciach. Potom na ceste pred ňou zastavil čierny Chevrolet Impala a nádejná študentka, ktorej odborom bola politológia, nasadla dovnútra. Od tej chvíle ju už nikto nevidel živú.

Dvaja mladí Maďari sa pokúsili zaškrtiť oceľovým lankom českého taxikára

 Zlé  auto 

Podľa informácií britského denníka Daily Mirror si Samantha pomýlila autá. Nenasedla do objednaného Uberu, ale k cudziemu človeku, zatiaľ čo vodič Uberu na ňu márne čakal pred barom. Keď sa neukázala, zrušil objednávku a odišiel. Jej neprítomnosti si všimla až spolubývajúca druhý deň.

Obávala sa, že sa jej niečo mohlo stať, a tak ju ohlásila ako nezvestnú. Strážcovia zákona po žene, ktorá len za pár týždňov mala promovať, začali pátrať. O necelých dvadsaťštyri hodín neskôr Samanthu našli. Jej telo našiel lovec v zalesnenej oblasti asi 105 kilometrov od baru.

Taxikár odrezal šesťročnému chlapcovi hlavu, pred zrakom vydesenej matky!

 Brutálne  vražda 

Mnohopočetné rany na jej tele vypovedali o brutálnom napadnutí. Útočník ju napadol nožom a zasadil ju niekoľko bodných rán. Poranenia boli nájdené aj na jej pravej ruke, ktorú zrejme použila ako štít. Vrah ju bodol aj do hlavy, krku aj do nôh. Zomrieť mala počas desiatich až dvadsiatich minút.

Podľa strážcov zákona po tom, čo Samantha nasadla do vrahovho auta, aktivoval detskú poistku, čo ju zabránilo dostať sa von. Netrvalo dlho a polícia vraha dopadla. Nathaniel Rowland býval neďaleko miesta, kde bolo nájdené Samanthino telo. V jeho aute vyšetrovatelia našli bielidlo a ďalšie čistiace prostriedky a na sedadlách a v kufri našli stopy krvi. V jeho dome našli aj vražedný nôž a oblečenia od krvi. Pod jeho nechtami bolo nájdené ženino DNA.

Vraha dvoch taxikárov v utorok už popravili, dostal novú zmes v injekcii!

 Dojemná slová  matky 

V prípadu sa objavili aj svedkovia ako Rowlandová expriateľka, ktorá uviedla, že videla krv v jeho vozidle a videla ho, ako ju čistí bielidlom. Zároveň údajne videla, ako sa snaží dostať krv z noža. Súd ho nakoniec uznal vinným. „Jej sen bol aj môj sen, jej smrť bola moja smrť. Zavriem oči a cítim, čo znášala Rowlandovou rukou stodvadsaťkrát. Znovu a znovu bojujúc o život, zavretá v jeho aute. Modlím sa, aby Sami, keď zavrela oči, myslela na krásne veci a jeho zlá tvár nebola to posledné, čo videla, ako naposledy vydýchla,“ uviedla Samanthin mama Marci v dojemnom vyhlásení. Avšak obhajcovia Rowland na súde uviedli, že vedci nedokážu na sto percent povedať, že na noži je Rowlandová DNA a na tele Samanthy jeho DNA nebola nájdená.