Darček k narodeninám ju stál život. Rodáčka z Talianska Maria Chiara Meteová (†21) nebola spokojná so svojím nosom, a tak jej najbližší darovali operáciu na súkromnej klinike. Zdanlivo banálny zákrok však skončil tragicky. Márii sa zastavilo srdce a upadla do kómy! O niekoľko dní neskôr zomrela.

Maria Chiara Meteová rovnako tak ako mnoho jej vrstovníc nebola spokojná so svojím zovňajškom. Dlhú dobu túžila po plastickej operácii nosa, ktorá by jej zjav vylepšila. Jej najbližší sa preto rozhodli, že jej splnia želanie a zaplatili jej plastickú operáciu na súkromnej klinike Casa del Sole (Dom slnka). Dvadsaťjedenročná Maria tam však moc slnečných dní nezažila. Naopak. Plastická operácia, ktorú ročne podstúpi tisíce žien, sa zvrtla.

Márii sa počas operácie zastavilo srdce a upadla do kómy! Prevezená bola do zdravotníckeho strediska Dono Svizzero a potom do nemocnice svätej Márie Goretti, kde o týždeň neskôr zomrela.

Pacientovi s rakovinou vzali zdravú časť čriev a chorobou zasiahnutú nechali v tele!

Zatiaľ nie je jasné, čo smrť mladej ženy spôsobilo. Rodina sa však domnieva, že zohrať úlohu v tom mohol ventilátor, ktorý bol pokazený, či zlá reakcia na lieky na zníženie tlaku krvi. Dôvod smrti by mala objasniť nariadená pitva. „Nedokážeme pochopiť, ako je možné, že niekto zomrie v dvadsaťjeden rokoch pri operácii nosa,“ povedal strýko Marie pre britský denník The Mirror.

„Modelka“ prepadla plastickým operáciám, chce sa podobať idolu z televízie