Dve kupliarky zarobili statisíce na predaji mladých sexuálnych pracovníčok

527

Kriminalisti z Českých Budějoviciach si posvietili na dve ženy, ktoré prevádzkovali erotické služby. Dve páchateľky podľa nich zamestnávali niekoľko sexuálnych pracovníčok. Sú obvinené z kupliarstva. Prišli si vraj na takmer štyri milióny korún (160 tisíc euro) a hrozia im dlhé roky väzenia.

Ako polícia uviedla, všetko začalo pred rokom a pol. Jedna zo žien (35) poskytovala svoje telo k erotickým službám v Pardubiciach a Českých Budějoviciach v dvoch bytoch. Potom si prenajala dom na Českobudějovicko a v tom začala ubytovávať iné ženy.

Unesené dievčatá v rukách pasákov a násilníkov

Kladie sa jej za vinu, že zrazu „zamestnávala“ štyri až päť dievčat, ktoré za prenájom izby platili 1500 korún (60eur) denne! Peniaze od nich vraj žena vyberala v hotovosti. „Pretože sa jej, podnikateľská činnosť ‘viac a viac rozširovala, začala časom spolupracovať s druhou obvinenou, ktorá inkasovala peniaze od dievčat v druhom prenajatom objekte. Zisk si delili rovným dielom,“ opisuje hovorca polície Štěpánka Schwarzová.

Koronavírus pripravil aj prostitútky o prácu, každá druhá je matka samoživiteľka

Ženy (35 a 33) tiež mali zháňať dievčatám klientov a tie ich potom za stanovenú taxu obšťastňovali. „Kňažky lásky používali rôzne „umelecké mená“, a aby sa klientom neokukali, ženy ich striedavo presúvali medzi Pardubicami a Českými Budějovicami. Po určitej dobe potom s niektorými ukončili spoluprácu a našli dievčatá nové,“ dodáva policajtka. Veľkým lákadlom boli vysoké zárobky a plný servis – nákupy, upratovanie, pranie uterákov a bielizne. Len kondómy si dievčatá museli platiť zo svojho.

Tou dobou sa o ne už zaujímala kriminálka. A 12. mája „spadla klietka“! Kriminalisti vykonali dve domové prehliadky, pri ktorých objavili ako sexuálne pracovníčky, tak aj ich údajne zamestnávateľky. „Obe boli obvinené z trestného činu kupliarstva. Ženy mali jasný spoločný zámer – získať majetkový prospech z prostitúcie vykonávanej inými osobami, „opisuje policajtka.

Lucky Luciano ako teenager založil vlastný gang a vypracoval sa na mafiánskeho bossa

Staršia zo žien si podľa policajtov prišla na poriadny balík peňazí – 3 milióny korún (120tisíc eur). V tomto prípade ide o zločin, za ktorý môže skončiť vo väzení až na osem rokov. Mladšia žena si mala zarobiť o niečo menej ako milión korún (40tisíc eur). Hrozí jej tak štyri roky väzenia. Obe sú vyšetrované na slobode.