Europol prelomil šifrovanú komunikáciu mafiánov. Zadržal stovky ľudí vo viacerých krajinách EU

780

Europol prelomil šifru operátora EnroChat, ktorého služby využívali tiež stovky kriminálnikov k obchodu s drogami a na páchanie ďalších ťažkých zločinov. Výsledkom boli stovky zatknutí po celej Európe a miliardy zhabané v podobe drog, hotovosti aj luxusného tovaru.

„Šifrovaná sieť telefónov bola využívaná pre výmenu miliónov správ medzi kriminálnikmi plánujúcim závažné zločiny po celej Európe,“ oznámil vo štvrtok Europol s tým, že sa mu podarilo šifrovanie prelomiť a výsledkom boli početné zatknutia a razie po celej Európe. Aplikáciu podľa policajtov využívali organizované skupiny zamerané na násilné útoky, korupciu či pašovanie drog vo veľkom. Neštítili sa ani vrážd.

Mafiánsky boss, ktorý umučil a v kyseline rozpustil 11 ročného chlapca, chce ísť do domáceho väzenia!

Ako uviedla britská tlač, vďaka prelomeniu šifry mohli strážcovia zákona sledovať komunikáciu nič netušiacich mafiánov. Výsledkom bolo 746 zatknutí len v Británii a tiež záťahy v mnohých európskych krajinách.

Podľa portálu France24.com sa do rúk policajtov dostalo 77 zbraní vrátane útočných pušiek AK-47 a 1800 nábojov. Holandská polícia uzavrela 19 laboratórií na výrobu metamfetamínu a zabavila 10 ton kokaínu a okolo tony pervitínu. Pri tej príležitosti sa skončilo v cele ďalších 100 ľudí.

Býval členom českého mafiánskeho gangu, teraz stráži majetok Kočnera. Kto je vlastne Ivo Hricík?

K obdobným operáciám došlo aj v Španielsku, vo Švédsku aj v Nórsku. Výsledkom operácie bolo tiež zadržanie hotovosti vo výške 60 miliónov eur a zhabanie hodnotného tovaru, vrátane luxusných automobilov.

Obávaný mafián, ktorý s Escobarom založili medellínsky kartel je na slobode po 33 rokoch väzenia