Albánsko kosovský gang, ktorý riadi obchod s drogami v Londýne, sa na svojom Instagrame chváli svojím životným štýlom. Nehanbí sa zverejniť fotky strelných zbraní ani balíkov peňazí. Uverejnili už asi 8 000 fotiek

Albánsky gang zvaný Hellbanizanz so základňou v londýnskej mestskej časti Barking zaplavuje metropole drogami. S početnými kontakty na gang pôsobiaci v Albánsku majú ľahký prístup ku kokaínu dopravovanému z Južnej Ameriky, ktorým zásobujú ulice miest Veľkej Británie.

Namiesto toho, aby sa snažili svoju ilegálnu činnosť utajiť, ešte drzo ukazujú fotky svojho bohatstva a spôsobu života na sociálnych sieťach. Zverejnili na 8 000 snímok svojich strelných zbraní, balíkov peňazí a zlatých šperkov. Nazývajú sa „Bohovia ulíc“ a predčili už aj ostatné londýnskej gangy. Na internet tiež umiestňujú videá, v ktorých rappujú a svojimi textami upozorňujú svojich rivalov, že sú ochotní s nimi ísť do vojny, keď bude treba.

Stránky gangstrov sú prístupné verejnosti vrátane britskej polície, ktorá s nimi vedie neustály boj. Niektoré gangy si vychovávajú malé deti, ktoré potom posielajú do menších miest, kde majú predávať drogy. Podľa hovorcu Národnej agentúry pre kriminalitu sa takéto skupiny neustále rozrastajú do stále vyšších počtov. „Albánske zločinecké skupiny majú výrazný vplyv na štruktúry organizovaného zločinu v Británii a jednoduchý prístup k obchodu s drogami, konkrétne kokaínom,“ uviedol hovorca.

Terorista z Londýna: Miloval drogy, prostitútky, tvrdý sex a násilie