Fúzatá speváčka Conchita Wurst je HIV pozitívna

2110

Rakúsky umelec Thomas Neuwirth (29), ktorý vystupuje ako fúzatá speváčka Conchita Wurst, je HIV pozitívny. Priznal to na sociálnych sieťach s tým, že sa lieči už niekoľko rokov.

Víťaz Eurovízie z roku 2014 sa rozhodol verejne prehovoriť, pretože ho začal vydierať bývalý priateľ, že zverejní informácie o chorobe. „Už veľa rokov som HIV pozitívna. Pre verejnosť je to naozaj nepodstatné, ale expriateľ mi vyhráža, že vynesie tieto súkromné ​​informácie. Nechcem ani v budúcnosti dávať nikomu možnosť, aby mi naháňal strach a ovplyvňoval môj život,“ napísal Neuwirth na Instagramu.

Umelec už niekoľko rokov podstupuje liečbu a je presvedčený, že vírus ďalej nešíril. Teraz sa cíti zdravý a silný. O celej veci vedela jeho rodina, ktorá ho bezvýhradne podporovala, a tiež blízki priatelia. „Oznámiť to sám je lepšie, ako keby to urobil niekto tretí. Dúfam, že dodám odvahu na ďalšie kroky proti stigmatizácii ľudí, ktorí sa nakazili HIV, či už vlastným správaním, alebo nie vlastnou vinou,“ dodal.

Thomas Neuwirth sa preslávil ako speváčka Conchita Wurst a v máji 2014 zvíťazil na Eurovision Song Contest v Kodani s piesňou Rise Like A Phoenix.