Hovorili mi, že predajú tri ženy týždenne, tvrdí modelka, ktorú zrejme uniesol tridsaťročný Poliak Lukasz Herba v cestovnej taške, prehovorila o tom, ako bola zdrogovaná, zviazaná a väznená, a ako sa ju únoscovia pokúsili predať v on-line aukcii. Chloe Aylingová sa vraj aj po návrate do svojho domova v Londýne bála o svoj život.

„Zozadu ku mne prišiel človek s čiernymi rukavicami, dal mi jednu ruku okolo krku a druhou mi prikryl pusu, zatiaľ čo druhý človek – mal na sebe čiernu kuklu – mi pichol do ruky injekciu,“ oznámila dvadsaťročná modelka polícii. Jej výpoveď zverejnil taliansky denník Corriere della Sera.

„Myslím, že som stratila vedomie. Keď som sa zobudila, mala som na sebe ružové body a tieto ponožky, čo mám teraz na sebe,“ zverila sa Aylingová. „Uvedomila som si, že som v kufri auta, mala som zviazaná zápästia aj členky a na ústach som mala pásku. Bola som vo vnútri tašky, len s malým otvorem, skrz ktorý som mohla dýchať.“

Kým Aylingová kričala o pomoc, únosca ju odviezol do necelých 200 kilometrov ďalekej dedinky blízkosti francúzskych hraníc menom Borgial, kde ju položili stále spútanú vedľa skrine.

„Pozerali sa na mňa, varovali ma pred útekom a vyhrážali sa, že ma zabijú,“ povedala Aylingová serveru The Daily Telegraph. V miestnosti s ňou vraj boli štyria muži, ktorí sa oslovovali len iniciálami. Celých šesť dní potom vraj nejedla, pretože sa bála, že bude jedlo ponúkané únoscami otrávené.

Do rúk únoscov sa Chloe Aylingová dostala potom, čo Herba modelku nalákal na vymyslené fotenie v Miláne, ktoré jej dohovoril jej agent. V zajatí ju nakoniec držal šesť dní a snažil sa ju predať pomocou šifrovaného internetového servera v on-line aukcii. Pokúsil sa vydierať aj jej agenta: žiadal po ňom 230 tisíc libier, za ktoré by vraj Aylingovou z aukcie stiahol a prepustil.

„Prešla som si desivú skúsenosť. Bála som sa o svoj život, sekundu po sekunde, minútu po minúte, hodinu po hodine,“ opísala modelka. „Som neuveriteľne vďačná talianskym a britským úradom za všetko, čo urobili, aby zaistili moje bezpečné prepustenie.“

Tridsaťročný Poliak Herba, žijúci v Spojenom kráľovstve  bol zatknutý po tom, čo modelku priviedol na britský konzulát v Miláne 17. júla. Aylingová tvrdí, že ju únosca prepustil, pretože zistil, že má malé dieťa, čo bolo údajne proti pravidlám skupiny moderných otrokárov, ktorí predávali len bezdetné ženy.

Podozrivý agentovi Aylingové tiež povedal, že pracoval pre The Black Death Group (Skupina čiernej smrti), organizáciu, operuje cez ilegálnu sieť webov, ktoré sú dostupné len cez anonymizované vyhľadávače.

Herba vraj Aylingovej povedal, že týmto spôsobom predá tri ženy týždenne a za posledných päť rokov si vďaka tomu zarobil 15 miliónov dolárov. Väčšina z nich vraj odcestovala do arabských krajín. „Keď zákazníka dievča prestane baviť, môže ju poslať ďalej, a keď už nikoho nezaujíma, stane sa z nej potrava pre tigre,“ povedal údajne modelke únosca. O unesených ženách Herba hovoril ako o „koristiach“.

Somálski piráti ako ocrancovia

Nemajú sexuálne prenosné choroby, uisťovala stránka

Na stránkach The Black Death Group zdieľal ich miery a uistenie, že sú po lekárskej prehliadke a nemajú žiadne sexuálne prenosné choroby.

Polícii sa však zatiaľ nepodarilo overiť, či únosca hovoril o ďalších transakciách pravdu ani ako rozsiahle boli aktivity spomínanej  skupiny.

Tridsaťročný Poliak Herba, žijúci v Spojenom kráľovstve bol zatknutý po tom, čo modelku priviedol na britský konzulát v Miláne

Polícia pátra minimálne po jednom ďalšom človeku, ktorý má byť na únoscu napojený. Vyšetrovanie prebieha v Taliansku, Poľsku a Veľkej Británii.

Aylingová so svojím únoscom hovorila opakovane. Okrem toho, že sa mu zverila o svojom dieťati a tým si zaistila kuriózne prepustenie, s ním nadviazala aj relatívne dôverný vzťah.

Deň predtým, než ju Herba odviedol na britský konzulát v Miláne, ju dokonca vzal na nákup topánok. Aylingová povedala polícii, že ho „presvedčila, že by spolu mohli byť viac intímne, až incident skončí“, aby mohla utiecť.

Trinásťročné dievča utiekla únoscovi! Najskôr len mlčala, nejedla ani nepila, hovorí jej záchrankyňa

Druhý deň ju únosca odviedol na konzulát. Predtým znížil finančnú odmenu, ktorú po modelkinom agentovi požadoval výmenou za jej slobodu: a to z 230 tisíc na 50-tisíc libier.

Aylinová od svojho prepustenia spolupracuje s talianskou políciou. Vzala ich aj na miesto svojho únosu, kde podľa sa podľa svojho právnika neubránila slzám.