Trinásťročné dievča utiekla únoscovi! Najskôr len mlčala, nejedla ani nepila, hovorí jej záchrankyňa

1502

V polovici októbra zmizla trinásťročná Jayme Clossová z domu svojich rodičov v meste Barron v americkom štáte Wisconsin. Uniesol ju dvadsaťjedenročný mladík, ktorý zavraždil aj jej rodičov. Po troch mesiacoch väznenia sa jej podarilo utiecť a vyhľadať pomoc. Svojho únoscu identifikovala a polícia ho už zadržala. Dievča je teraz v starostlivosti svojich starých rodičov. Jej stav sa pomaly zlepšuje. Spočiatku to s ňou ale nevyzeralo vôbec ružovo.

Dlhé tri mesiace držal vo svojom dome uprostred lesov dvadsaťjedenročný Jake Thomas Patterson mladučkú Jayme Clossová (13). Tú uniesol z jej domu v meste Barron potom, čo zastrelil jej rodičov Jamesa († 56) a Denise († 46) Clossovych. Minulý týždeň sa dievčaťu zázrakom podarilo utiecť a vyhľadať pomoc. Všetko potom ohlásila na polícii.

Dievča objavila v okrese Douglas County, asi 100 km od jej bydliska, Američanka Jeanne Nutterová, ktorá zrovna venčila svojho zlatého retrievera. Jayme na ňu volala, že nevie, kde je. Celoštátna pátracej akcie bola v tej dobe v plnom behu a žena ju okamžite spoznala. Bezodkladne informovala policajtov. Ponúkla dieťaťu jedlo aj nápoje, ale Jayme spočiatku všetko odmietala.

Kriminalistom však Jayme poskytla o únoscovi detailné informácie. Vďaka nim sa im podarilo dolapiť páchateľa vo chvíli, kedy po Jayme pátral vo svojom aute. Obvinili ho z dvojnásobnej vraždy a z únosu.

ÚNOS, NÁSLEDKY BOLI HROZNÉ

Aký mal vrah motív, sa vyšetrovateľom dlho nedarilo zistiť. „Je to otázka za milión,“ povedal len médiám šerif Chris Fitzgerald. Ukazuje sa však, že skutočným cieľom zločinu bolo práve mladé dievča.

Jeanne Nutterová

Jayme vraha podľa vlastných slov nepoznala a nemal ani žiadnu spojitosť s jej rodičmi. Jeho jednanie ale nieslo známky plánovania. „Zdá sa, že Patterson išiel v októbri do domu Clossových s úmyslom uniesť Jayme a že urobil všetko, čo pre to bolo nutné, vrátane vraždy jej rodičov,“ doplnil Fitzgerald.

Trinásťročná Jayme

Od tej doby, čo sa zachránila, žije Jayme u svojej tety. Dedko dievčaťa Robert Naiberg povedal, že sa dieťaťu už darí dobre a že má výnimočne silného ducha. Miestni návštevníci kostola v nedeľu povedali, že ich modlitby boli vypočuté, keď vrahovi utiekla. „Máme veľkú radosť. Sotva by sme mohli byť šťastnejší,“ potvrdila miestna obyvateľka Mary Haas.

Brit plánoval únos, mučenie, zabitie a zjedenie dieťaťa. Dostal 27 rokov