Gang obchodníkov s novorodencami rozbila polícia! Zatkli dvanásť ľudí

1038

Grécka polícia rozbila zločinecký gang, ktorý v krajine obchodoval s novorodencami a vajíčkami od rómskych žien z Bulharska, Gruzínska a Grécka. Zatknutých bolo celkom 12 ľudí, vyšetrovatelia sa však domnievajú, že do siete, podozrivých aj z prania špinavých peňazí, mohlo byť zapletených až 66 ďalších ľudí. S odkazom na dnešné vyjadrenia gréckej polície o tom informovala agentúra AFP.

Členovia skupiny privádzali ženy do súkromných kliník v Solúne na severe Grécka. Tam ženy buď porodili, alebo im doktori odobrali vajíčka. Vyšetrovatelia zaznamenali 22 prípadov nelegálnej adopcie a 24 prípadov predaja vajíčok. Organizátori si nelegálnou činnosťou zarobili od roku 2016 cez 500.000 eur.

Medzi zatknutými je okrem dvoch zamestnancov súkromných kliník tiež lekár a právnik, ktorí boli podľa gréckych vyšetrovateľov hlavami operácie.

V USA sa narodilo dieťa z embrya, ktoré bolo zmrazené 25 rokov. Matka je len o rok starší

„Rodiny, ktoré sa uchádzali o adopciu, platili od 25.000 do 28.000 eur za osvojenia dieťaťa. Do ceny boli zahrnuté peniaze pre biologickú matku, pre advokáta, poplatky za hospitalizáciu a podiel, ktorý si nechali sprostredkovatelia,“ uviedol šéf solúnskej polície. Samotné matky či darkyne vajíčok si tak podľa neho odniesli maximálne 5000 eur.

Jedného dňa mi zazvonila pri dverách jeho manželka

Kvôli dĺžke adopčného konania v Grécku, ktoré sa môže natiahnuť až na päť rokov, sa mnoho záujemcov o adopciu obracia na podobné nelegálne siete, píše AFP. Bývalá vláda premiéra Alexisa Tsiprasa adopčný proces reformovala, čím čakacie lehoty skrátila.