Bude konečne objasnená 64 rokov stará vražda osemročnej Miladky?

1110

Už 64 rokov zostáva vražda osemročnej Miladky s Čenkovej veľkou a neobjasnenou záhadou. Teda, až do týchto dní. Na dvere příbramskej polície totiž zaklopala seniorka (90), ktorá tvrdí, že za zabitím dieťaťa stál jej manžel.

Bol rok 1955, konkrétne 11. októbra, a Stredočeská dedinka Čenkov v ten deň zažila jednu z najväčších záhad vo svojej histórii. „Tento deň nevymažem z pamäte, celá obec bola vtedy na nohách,“ povedal serveru Příbram.cz terajší starosta obce Jiří Hauptman. So zavraždenou Miladou chodil do školy a boli kamarátmi.

Nevyriešený prípad: Uniesol tri dievčatká z ich izieb a brutálne znásilnil

K čomu presne toho dňa došlo? Do školy vyrazila vtedy osemročná Milada, ale do lavice už neusadla. Ešte ten deň ju miestni našli pri Medalovom mlyne medzi Čenkovom a Dominikálními pasekami mŕtvu. Prípad sa dlho nedarilo objasniť a vtedajší Zbor národnej bezpečnosti nad všetkým krútil hlavou. Okolnosti prípadu neboli nikdy zverejnené a prípad skončil medzi nevyriešenými.

Teraz ale nastal zvrat. Polícia v Příbrami totiž prijala oznámenie od deväťdesiatročnej seniorky, ktorá mužom zákona priznala, že vraždu Milady spáchal jej manžel. Prípad tak bol znovu otvorený. „Informácie preverujeme a zisťujeme okolnosti,“ povedala pre Příbram.cz policajná hovorkyňa Vlasta Suchánková.

Vyzeralo to na neuveriteľný prípad! „Osem rokov nezvestný“ chlapec utiekol únoscom a prihlásil sa na políciu

Bohužiaľ, aj keby polícia skutočne zistila, že je vrahom senior, ťažko ho môže potrestať. V 64 rokov starom prípade vraždy bude hrať úlohu takzvaná premlčacia doba. Po jej uplynutí prestáva byť čin postihnuteľný. U vraždy taká doba uplynula už 20 rokov po čine. Aj tak je ale pre políciu dôležité prípad objasniť.