Barry
Slovan zakončil senzačnú desaťzápasovú sériu domácich zápasov víťazstvom nad Jugra Chanty-Mansijsk 3:2. Z 30 možných bodov získali 23 a držia si stále šancu na postup do play-off .
Bez názvu-4
V poslednom zápase tejto série sa opäť predstavil vo výbornej forme. V prvých dvoch tretinách prevýšil hráčov súpera vo všetkých činnostiach. Hráči Jugra Chanty-Mansijsk vyčkávali na chyby súpera a v únikoch boli dosť nebezpeční.
Bez názvu-2
V prvej tretine začal Slovan výborne už v 4 minúte si vypýtal presilovku, ktorú vzápätí využil Žiga Jeglič za asistencie Cheechoo a Sersena. Presilovku si v tejto tretine zahral aj súper a ešte jednu pridal aj Slovan ale tie už neboli úspešné.  V pomere  striel na bránku mali domáci tiež prevahu 10:3
Bez názvu-14
Druhú tretinu začali hostia z ostra, až po dvadsiatu šiestu min. mali miernu prevahu, keď mali vylúčeného hráča. Túto presilovku síce domáci nevyužili ale zazvonila tam žŕdka, ktorú nastrelil Sersen. Tlak Slovanistov pokračoval, nebezpečné boli hlavne jeho prvé dva útoky. V 31 minúte získal Slovan svoju štvrtú presilovku, ktorú síce začal zle ale v závere ju využil Cheechoo z prihrávky Taffa na 2:0. V šestnástej minúte ma krásnu hokejovú akciu Musatov.
Bez názvu-23
Dva a pol minúty pred koncom druhej tretiny narazil Chlystov Hlinku na mantinel, za čo si vyslúžil 2+DKZ . V druhej tretine tie dva a pol minúty nevyužili na strelenie gólu.
Pomer  striel na bránku v tejto tretine 12:4
Bez názvu-40
Nepodarilo sa im ich využiť ani, ani na začiatku tretej tretiny.  V štvrtej minúte sa postaral o vzruch v aréne Barry Brust keď opustil bránku a vydal sa k zadnému mantinelu,  v bránke ho zastúpil Bačík. V nasledujúcich minútach sa do samostatných nájazdov dostali Cheechoo a Skalický, ale proti brankárovi neuspeli.  Podarilo sa to až Igorovi Musatovi v 52 min., hrajúcemu vo vynikajúcej forme, ktorý v individuálnej akcii, v páde upravil stav na 3:0. Vyzeralo to už na isté víťazstvo, ale prišli dva góly hostí. Prvý dal pri zaváhaní Brusta biliardovým spôsobom o mantinel Alexejev a v 55 min. pridal Koraľov druhý gól. Diváci aj lavička Slovana tak mala päťminútový adrenalínový záver stretnutia. Ďalší gól nepadol a Slovan získal tri body.

20170115_184247
HC Slovan Bratislava – Jugra Chanty-Mansijsk 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Góly: 5. Jeglič (Cheechoo, Sersen), 33. Cheechoo (Taffe, Sersen), 52. Musatov (T. Surový, Chipchura) – 52. Alexejev (Beľajev, Kulik), 55. Koroľov (Lapenkov, Kulik)
Vylúčení: 1:4 na 2 min, navyše: Chlystov (Jugra) 5+DKZ za narazenie na mantinel, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gébei, Rogačov – Goľak, Deduľa, 9708 divákov
Bez názvu-35
Slovan: Brust – Sersen, Kundrátek, Švarný, Plastino, Bačík, Starosta, M. Rosandič – Jeglič, Taffe, Cheechoo – Musatov, T. Surový, Chipchura – Skalický, Lušňák, A. Šťastný – Michal Hlinka, Sádecký, M. Sukeľ
Bez názvu-9
Chanty-Mansijsk: Šaryčenkov – Chlystov, Šulakov, Kulik, Ugoľnikov, Alexander Makarov, Valentenko, Pogorišnyj – Koroľov, Panov, Ľudučin – Beľajev, Lapenkov, Alexejev – Varfolomejev, J. Ivanov, Akmaľdinov – Dvurečenskij, Jaremčuk, Buľanskij – Ankudinov

O zápase po zápase

Bez názvu-48

Miloš Říha (tréner Slovana): „Súper sa na nás dobre pripravil. My sme to však zvládli a hostí prakticky nepustili k ničomu. Náhodou sa Jugre podarilo znížiť a my sme sa dostali do akejsi depresie. Som rád, že sme získali tri body.“
Bez názvu-47
Andrej Razin (tréner Jugry):„Bol to zaujímavý zápas, chlapcov som pripravoval na rýchly hokej. Bohužiaľ, hrali sme dosť v oslabení, a to sa nám nepáčilo. Chcel by som poprosiť o čestnú hru, keďže všetci obviňujú Rusko z dopingov a podobných záležitostí. My sme totiž nemali mať vylúčeného hráča na päť minút.“
SersenMichal Sersen (obranca Slovana, kapitán): „Po našom treťom góle súper začal viac tlačiť a dal dosť náhodný gól, čo nám veľmi nepomohlo. Dôležité je, že sme to udržali a získali tri body. Škoda päťminútovej presilovky, v ktorej sme mohli dať nejaký gól, čo by nás trochu viac upokojilo. Myslím si, že s domácou sériou môžeme byť spokojní. Ani jeden zo zápasov nebol jednoduchý a niektorí nečakali, že získame toľko bodov. Ak by sme prehrali viac zápasov, možno by sme už nemali šancu na postup do play-off. Teraz je stále o čo bojovať.“