Výborný zápas priniesol divákom napätie do poslednej sirény.

V prvej tretine mal Slovan od prvých sekúnd prevahu. Vytiahli sa všetky päťky. Jakub Štepánek, ktorý nastúpil do bránky, bol praktický prvých 9 minút bez práce. V šiestej min. mal Hrnka po peknej prihrávke Grmana, brankára hosti na lopate. Videorozhodca gól neuznal. Od 9 min prišli chvíle Dinama, v ktorých hráči vyskúšali Štepánka. K tomu sa pridalo vylúčenie mladého Lišku a menšia šarvátka pred Štepankom. Tlak hostí spomalilo až vylúčenie Mosera v 16 min. Záver tretiny skončil bez gólov. Pomer striel na bránku 10/8

Druhá tretina opäť od prvých minút bola v rukách domácich a odmenenou im bol v 27 min prvý gól, ktorý bol zároveň aj prvým gólom Mária Grmana v KHL. Gól prebral k životu hráčov moskovského Dinama a napätie neskončilo do posledných sekúnd, keď mal vyrovnanie na palici Tarasov. Jeho strela opečiatkoval žrď Štěpánkovej bránky.
Strely na bránku v tretine 7/5

Štyridsiataštvrtá minúta zápasu priniesla gól do každej bránky. Na 2:0 pri vylúčení Afinogenova zvýšil Michal Řepík z prihrávky Jeffa Taffa. Vzápätí upravil na 2:1 Tarasov.

Hostia v 52 minúte vyrovnali po krásnej akcii Briukvinom. Zdalo sa, že zápas pôjde do predĺženia, čo prekazil Erik Gélinas nechytateľnou strelou od modrej pri druhom vylúčení nestarnúcej hviezde Dinama, Afinogenova.
Hosťom sa už nepodarilo zvrátiť výsledok ani pri vylúčení Luntera a pri hre bez brankára.
Strely na bránku v tretine 8/12

HC Slovan Bratislava – Dinamo Moskva 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)

Góly: 27. Grman (Sukeľ, Klok), 44. Řepík (Taffe), 57. Gélinas (Taffe) – 46. Tarasov (Kagarlickij, Šipačov), 52. Brjukvin (Meňšikov, Višnevskij)
Rozhodovali: Bondar (Rus.), Odinš (Lot.) – Zacharčenkov, Šeljanin (obaja Rus.), vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 6825 divákov

Slovan Bratislava: Štěpánek – Sersen, Gélinas, Grman, Klok, Schaus, Švarný, Bačík – Řepík, Taffe, Lunter – Lamper, Chipchura, Liška – Virta, Rau, Sukeľ – Buc, Šimun, Hrnka

Dinamo Moskva: Jerjomenko – Nikulin, Pribylskij, Koivisto, Hietanen, Volkov, Višnevskij, Meňšikov – Brjukvin, Mozer, Afinogenov – Kagarlickij, Šipačov, Tarasov – Indrašis, Zackrisson, Boyd – Petunin, Jefremov, Pankratov – Igumnov

O zápase po zápase: HC Slovan verzus Dinamo Moskva