Famózny obrat Slovanu z 1:2 na 3:2 sa podaril v samom závere zápasu

Slovan bol v úvode aktívnejší a ujal sa vedenia gólom Meszároša, ktorý ho v 14 min. dostal aj do vedenia. Prvú väčšiu šancu však mali hostia v 4. minúte. Černov prihral za bránkou Polákovi a ten ho na dvakrát takmer pretlačil pomedzi Brustov betón a ľavú žŕdku. Na opačnej strane sa dostal do šance Viedenský, ktorému prihral Jeglič. V 11. minúte sa rútil sám na Brusta opäť Polák, ale brankár domácich si poradil. Gól mal na hokejke v 13. minúte Ďaloga, ktorý opečiatkoval žŕdku. O minútu neskôr sa už domáce tribúny po dlhej dobe tešili. Šťastný prihral od mantinelu Meszárošovi, ten si rýchlou kľučkou vylepšil strelecký uhol a švihom prekonal brankára hostí – 1:0. Ukončil tak 105-minútovú sériu Slovana bez gólu. V 17. minúte mal šancu Šťastný, ktorému prihral z pravej strany Jeglič, no v poslednej chvíli mu uskočil puk z hokejky a tak netrafil prázdnu bránku.
20161006_183212
Slovan odštartovali druhú tretinu presilovkou, počas ktorej si vytvorili niekoľko dobrých šancí, no Taffe, Nedorost a ani Jeglič výborného Kovářa neprekonali. V 24. minúte však štvrtá päťka mladých chybovala v obrane, hostia sa dostali do prečíslenia 2 na 1 a Trubačjov po Kagarlického prihrávke vyrovnal na 1:1. Krušné chvíle pre domácich pokračovali, keď išiel na tresnú lavicu Plastino, ale dobrou obranou a obetavosťou sa ubránili. Aj naďalej pokračoval rýchly hokej a hra sa presúvala zo strany na stranu, no bez vyložených šancí. V 33. minúte však prišla ďalšia veľká hrúbka v obrane „belasých“, opäť bol na ľade štvrtý útok. Tentokrát sa na Brusta rútili sami dvaja hráči Čerepovca, Kazakovcev prihral Monachovovi a ten poslal puk za chrbát bezmocného brankára – 1:2. V závere tretiny bol blízko k vyrovnaniu tretí útok domácich, ale Kovář odolal.
20161006_183258
Slovan odštartoval tretiu tretinu aktívne a súpera zatlačil, no viazli kombinácie a tak väčšina striel išla z nepripravených pozícii. Dobrú šancu mal Švarný, ktorý od modrej mieril do odkrytej časti bránky, no tesne ju minul. Po ňom neuspeli ani Taffe a Meszároš. V 47. minúte mali gól na hokejkách Jeglič aj Viedenský, ale z bezprostrednej blízkosti neprepasírovali puk za Kovářa. Čerepovec sa sústredil už len na defenzívu, ktorú zvládal výborne a tak sa Slovanisti márne pokúšali dobiť jeho bránku. Výborne chytal aj brankár Kovář. Vyzeralo to na ďalšiu prehru „Belasých“. Dokázali zápas zvrátiť až v 56. minúte pri presilovke, počas ktorej uzamkli súpera v jeho pásme. O vyrovnanie sa postaral Taffe, ktorý z pravej strany dorazil puk do siete – 2:2. O dve minúty na to zariadil domáci triumf Cheechoo – 3:2. Hostia v závere hrali bez bránka 6 na 4, ale gól už nedali.
Zverenci trénera Miloša Říhu tak ukončili trojzápasovú domácu sériu víťazstvom. Najbližšie sa predstavia v pondelok 10. októbra o 18.30 h na ľade Lokomotivu Jaroslavľ. Doma 17.októbra o 19.00 h

Slovan Bratislava – Severstaľ Čerepovec 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)

Góly: 14. Meszároš (Šťastný), 56. Taffe (Cheechoo, Plastino), 58. Cheechoo (Šťastný) – 24. Trubačjov (Kagarlickij, Truňov), 33. Monachov (Kazakovcev). Rozhodovali: Belov, Naumov – Goljak, Lazarev, vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 7613 divákov.
Zostavy:
Slovan Bratislava: Brust – Ďaloga, Kundrátek, Plastino, Švarný, Rosandič, Meszároš, Pokorný, Bačík – Cheechoo, Taffe, Nedorost – Jeglič, Viedenský, Šťastný – Chipchura, Zigo, Valský – Šiška, Lušňák, Vopelka
Severstaľ Čerepovec: Kovář – Stasenko, Wilson, Jevsejenkov, Masuhr, Ježov, Kudako, Sizov, Chochlov – Polák, Černov, Kagarlickij – Truňov, Trubačjov, Vovčenko – Mons, Magogin, Orlov – Kazakovcev, Karlin, Monachov

O zápase po zápase:

Andrej Šťastný, útočník Slovana, v zápase 0+2: „Bolo to do konca dramatické, ale som rád, že sme dnes vyhrali. Vedeli sme, že tento zápas musíme vyhrať za každú cenu a sme veľmi radi, že sa nám to podarilo. Dúfam, že už je po tej kríze. My chceme vyhrať každý jeden zápas a veríme, že to takto pôjde ja ďalej. Prvú tretinu sme hrali dobre, ale v druhej prišiel výpadok. Oni mali dve šance a dali dva góly. Pred treťou sme si hovorili, že to musíme hrať ako v tej prvej a to sa nám podarilo.“
Andrej Meszároš, obranca a strelec prvého gólu Slovana: „Pozitívne je, že sme konečne dali viac ako jeden gól a málo sme dostali. Až na druhú tretinu to nebol zlý zápas. V prvej sme hrali celkom fajn a robili sme to, čo sme si povedali. V druhej to ale zase bolo ako v zápasoch predtým. Nekorčuľovali sme, nevypichovali sme puky a nehrali sme do tela. V tretej sa zase ukázal charakter tímu, že sme to nevzdali a bojovali sme až do konca.“
Ivan Švarný, obranca Slovana: „Bojovali sme od prvej minúty, v druhej tretine sme mali menší výpadok, ale v tretej sme to zase rozbehli. Pred ňou sme sa vyhecovali a išli sme si chladnokrvne po tom. Povedali sme si, že dnes musíme bezpodmienečne zobrať body.“
Alexander Guljavcev, tréner Čerepovca: „Nebol to zlý zápas, v druhej tretine sme hrali veľmi dobre. Mohli sme dať góly aj v tretej, nevyšlo to. Musíme ďalej pracovať.“