Miloš Říha komentoval zápas HC Slovan Severstaľ Čerepovec 3:2

750

“Pred zápasom sme sa rozprávali. Čerepovec má dobrý a disciplinovaný tím, takže sme očakávali pevnú obranu a jednoduchý hokej. V prvej tretine sme hrali to, čo sme chceli, ale nedali góly na 2:0 a 3:0, bolo by to jednoduchšie. V druhej tretine sme však od toho nepochopiteľne upustili a dostali sme dva góly. Tie stredné tretiny máme katastrofálne. Tretia bola už vabank, chalani však zase začali hrať to, čo mali a v závere sme mali veľký tlak. Dokázali sme otočiť, čo nám dodá viac sebavedomia a sily do ďalších zápasov.”
Na  strelca Jonathana Cheechooa poznamenal. „Vyzerá to tak, že sa Kanaďan strelecky trápi, ale on všetky situácie hokejovo zvláda. On je jediný, ktorý si dokáže puk aj prikryť. Hľadáme k nemu hráča, ale ten Taffe je asi málo. On potrebuje ešte jedného hráča, aby nemusel toľko bojovať. On si to miesto dokáže nájsť a puk podržať. Potrebujeme však dvojicu, ktorá bude naňho pracovať. Chýba mu tam Smoleňák, ktorý urobil spustu práce a Cheechoo to zakončil. Je starší hráč, ale hokejovo číta hru dobre. “ vravel po zápase Říha.
V stretnutí ho však nepotešili mladí hráči, ktorých nedôsledná hra predchádzala druhému gólu súpera.
„Teraz sme sa na to pozerali. Mladí chlapci nemôžu takto hrať. Začali dobre, ale potom hrali na hrane rizika a na to oni nemajú právo. Ich úlohou je hrať v obrane a vytvárať tlak na súpera a nie hrať nejaký veľký hokej. Z toho vyplynuli tie chyby a blbosti. Stále si totiž stále myslia, že hrajú juniorský hokej a majú na všetko čas, ale ono to tak nie je.“