High-Tech ktorý poteší

2013

Zázračná myš od Apple
Aká by to bola hightech rubrika, ak by sa v nej nenašla dáka novinka od Apple? Nestála by za nič! V tomto čísle sme si pre vás pripravili novinku od Apple – myšku s výstižným názvom Magic Mouse (zázračná myš). Je to prvá multi dotyková myška sveta. Celá jej plocha je podložená multi dotykovým povrchom rozpoznávajúcim gestá. Pohybmi prstov môžete pohybovať hore dole, do strán, klikať, otáčať, listovať či približovať fotografie a nepotrebujete na to ani tlačidlá. Ak chcete vidieť, čo všetko dokáže táto myška, stačí si zájsť na webstránku Apple a pozrieť si video. Zázrak od jablka s dokonale čistým dizajnom dostanete už za 69 dolárov. 

Fotofón
Vždy ste mali v obľube kombinovanú techniku, no „kopírko-tlačiarňo-telefón“ vás zrovna neočaril? Samsung prišiel na trh s kombinovanou hightech hračkou, ktorá poteší. Zabudovaný fotoaparát v telefóne je súčasťou väčšiny moderných telefónov, no v novom SCH-W880 je fotoaparát, ktorý tromfne hocijaký špičkový digitálny fotoaparát. 12-megapixlový fotoaparát s trojná-sobným optickým zoomom, automatickým zaostrovaním pre výber a sledovanie objektov a tvárí , stabilizátor obrazu, a smart auto (detekciu pohybu a scény) a prepínateľný režim na 720-bodovú kameru. Vo W880 nájdete aj integrované WiFi, GPS, a 880 x 480 3,3-palcový dotykový displej. To je niečo, čo poteší fanúšikov technických hračiek.

Nokia X6
Ďalší hudobný telefón od Nokie v podobe novučičkej Nokie X6 vyššej verzie X3, ktorá má na rozdiel od svojej malej sestry 3,2-palcový dotykový displej, 32 GB internej pamäte, zabudovaný 5-megapixlový fotoaparát a kameru, duálny LED blesk, výstup na televízne pripojenie, A-GPS, webový prehliadač a mnoho iného. Niektorí kritici sa zhodujú, že tento telefón je jeden z mála, ktorý môže konkurovať iPhone-u, no bezkonkurenčná životnosť 16-dňové standby a 35 hodín prehrávania hudby z neho robia čosi viac. Okrem toho s X6 prišla aj nová služba Comes with music, vďaka ktorej si jej majitelia budú môcť z internetu sťahovať rýchlo, pohodlne a zadarmo hudbu podľa svojho gusta. Príliš chladný dizajn a jeho hranatosť síce neokúzlia na prvý pohľad, ale funkčnosť dobehne aj tento maličký mínus. X6 bude dostupná krátko pred Vianocami s odhadova-nou cenou 459 EUR.

iPhone bez otlačkov
Tiež ste šťastným majiteľom iPhone-u a displej svojho inteligentného telefónu utierate od svojich odtlačkov prstov častejšie, ako by ste chceli? Jeden z majiteľov iPhone, ktorý neznášal capkanice na svojom displeji, vymyslel Phone Fingers (telefónne prsty). Sú to gumené návleky na prsty, ktoré nezanechávajú odtlačky na displeji.

Motorola CliQ
Naposledy okúzľovali véčkovými mobilmi a teraz prišli opäť s niečím, čo nik nečakal. Androidná Motorola Cliq je mobilný telefón s funkciami počítača s reálnymi časovými aktualizáciami a synchronizáciou vďaka systému MOTOBLUR (systém, ktorý synchronizuje rôzne aplikácie a softvéry. Vďaka nemu budete môcť byť neustále v spojení s Facebookom, MySpace, Twitter atď. bez toho, aby ste sa museli zakaždým prihlasovať. Dokonca máte možnosť všetky aplikácie dávať do univerzálneho inboxu. Cliq vás odteraz bude spájať s vašou emailovou schránkou, z ktorej budete môcť pomocou Qwerty klávesnice jednoducho a poho-dlne komunikovať. Ak vám budú chýbať informácie, stačí sa jednoducho spoľahnúť na internetový prehliadač a dotykový displej umožňujúci rýchle a jednoduché ovládanie. K tomu si ešte primyslite 5-megapixlový zabudovaný fotoaparát s automatic-kým zameriavaním a možno-sťou natáčania videa, WiFi, výstup na slúchadlá a dokúpi-teľnú externú pamäť. CliQ má trinásť a pol dňa standby čas a šesť hodín baterky na aktívne používanie. GSM, EDGE, BLUETOOTH, 3G a ostatné funkcie sú samozrejmosťou. CliQ má typické prvky motoroláckeho dizajnu a podľa toho, čo o sebe tvrdí, musia ho mať tí, čo radi komunikujú.

Retro mjúzik
Pamätáte si ešte na prenosné oldshool rádiá, ktoré tvrdí reperi vláčili so sebou všade vo videoklipoch? Sú späť!!! Boombox i932 Lasonic prináša ghetto rádio v upgrejdnutom dizajne, na ktoré sa napája cez iPod dock, usb port alebo SD/MMC card slot. Dizajn nie je však jediné, čo sa zmenilo. Lasonic ponúka kvalitnú hudbu a rôzne „vychytávky“, ktoré majú iba tie najmodernejšie hudobné prehrávače. Fanúšikovia retra si tieto môžu objednať už za 120 dolárov.

Hravé reproduktory
Tieto prenosné reproduktory headphonies, podobajúce sa na malých ufónikov a príšerky, nás naozaj očarili. O ich dizajn sa postarali rôzni súčasní známi či menej známi umelci, ktorí naozaj popustili uzdu svojej fantázii. Headphonies sú vyrábané v sériách 500 až 1000 ks, závisle od náročnosti dizajnu. Síce by ste čakali skôr vzhľadovú ako praktickú funkčnosť, no zvuk, ktorý tieto malinké repráčiky vyprodukujú, je naozaj dobrý. Na headphonies sa môžete napojiť cez rôzne druhy mobilov, MP3, CD prehrávače či počítač. Tieto milé hračky zakúpite na www.headphonies.com už od 30 dolárov.

Milan