Hokej: Demitra do Jaroslavľu: \"Žena bola jasne za, Rangers ma naťahovali\" -SÚHRN

1608

Slovenský hokejista Pavol Demitra podpísal ročnú zmluvu s ruským klubom Lokomotiv Jaroslavľ. Po 16 sezónach v zámorskej NHL s malou anabázou v extralige sa tak presúva do Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). V tomto ruskom tíme vlani pôsobil jeho krajan Richard Zedník.

Demitra prostredníctvom agenta živo komunikoval aj s inými ruskými klubmi. „Došlo k tomu vlastne pred pár dňami, Jaroslavľ mi dal ponuku s týždňom na rozmyslenie. Je to zmluva, ktorá je aj finančne výhodnejšia od ponúk z NHL,“ zdôraznil pre TASR. Keďže univerzálny útočník má 35 rokov a v prvých dvoch týždňoch trhu s voľnými hráčmi NHL sa nedohodol so žiadnym profiligovým klubom, je pravdepodobné, že jeho poslednou sezónou v najslávnejšej hokejovej lige sveta bola tá menej vydarená vo Vancouvri: „Ja už mám na to aj svoje roky, aby som túto kapitolu uzavrel. V danej situácii som všetko riešil s rodinou a zhodli sme sa na tom, že KHL bude najlepšia. Žena bola tomu veľmi naklonená.“

Hokej: Pavol Demitra vyviazol bez zranenia z dopravnej nehody

Rozhodovanie samozrejme ovplyvnili aj uplynulé mesiace. Canucks sa síce solídne vodilo v základnej časti i v play off, ale Demitra veľkú časť sezóny absentoval pre zranenie a v tíme nemal patričnú pozíciu, sťažoval sa na nesympatie zo strany trénera Alaina Vigneaulta. Za Vancouver odohral dokopy aj s vyraďovačkou len 39 zápasov a na konto si pripísal 22 bodov za 5 gólov a 17 asistencií. V NHL Demitra hral predtým v dresoch Ottawy, St. Louis, LA, Minnesoty, celkovo nastúpil v základnej časti v 847 dueloch, v ktorých nazbieral 768 bodov za 304 gólov a 464 asistencií. V 94 zápasoch play off zaknihoval 59 bodov (23+36).

„Počas rokovaní bol v NHL číslom jeden New York Rangers. Nevedel som sa však s nimi dohodnúť a mal som úplne inú predstavu o ich ponuke. Nechcelo sa mi každý deň s nimi naťahovať o nejaké detaily a došla mi trpezlivosť. Idem do KHL a dúfam, že som sa rozhodol správne. Hrá sa tam veľmi otvorený a veľmi útočný hokej. Bráni sa tam menej, takže by mi to mohlo vyhovovať. Uvidíme, je to pre mňa niečo nové a už sa teším,“ konštatoval hokejový veterán.

Zodpovedný za tragédiu v Jaroslavľu dostal trest a zároveň amnestiu!

Demitra zmluvu s Lokomotivom podpísal tradičným spôsobom, teda faxom, ale už najbližší utorok odlieta do Ruska doriešiť formálne záležitosti. „Idem na otočku. Zoznámim sa s mestom a s prezidentom klubu,“ potvrdil TASR Demitra. Definitívne na sezónu by sa mal do Jaroslavli vrátiť 20. augusta.

KN95 300×300 am

Hokej-KHL: Demitrov prvý gól za Jaroslavľ, odniesol si to Nabokov