Po  vyhratých ôsmich zápasoch prišla prehra s Kunlun Red Star. Mužstvom s ktorým Slovan prehrali doma 5. januára 1:2 v predĺžení a získali aspoň jeden bod. Po tomto zápase nasledovala už zmienená šnúra ôsmych víťazstiev…

Kunlun Red Star-5

Za Pekinský klub Kunlun Red Star hrá desať hráčov z Fínska, deväť z Ruska, po dvoch hráčoch z Kanady, zo Švédska a z Číny, po jednom z USA a z Francúzska  a samozrejme aj dvaja Slováci  Martin Bakoš a Tomáš Marcinko. Práve oni mali v prvom zápase hlavný podiel na prehre Slovana v predĺžení, keď práve Marcinko z prihrávky Bakoša zariadil predĺženie. Všetky góly v tom zápase padli pri presilovkách.

Kunlun Red Star-3

Dnešný zápas tiež rozhodla presilovka, pri hre 5:3 z ktorej padol prvý gól. Na druhom sa podieľal asistenciou Tomáš Marcinko. Čisté konto vychytal bývalý brankár Slovana Tomi Karhunen, ktorý zlikvidoval všetkých 29 striel hostí.

Kunlun Red Star - Slovan 1:0
Kunlun Red Star – Slovan 1:0

Slovan má po 54 súbojoch v tomto ročníku KHL na svojom konte 78 bodov a priebežne im patrí desiata priečka, za ôsmym miestom zaostáva o dva body.

Kunlun Red Star - Slovan

Červená hviezda Kchun-lun – Slovan Bratislava 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Góly: 18. Collins (Järvinen, Mäntylä), 58. Ponikarovskij (Bellemore, Marcinko). Rozhodovali: Fraňo (ČR), Kislov – Šalagin, Šišlo (všetci Rus.), vylúčenia: 5:4 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0
Červená hviezda Kchun-lun: Karhunen – Mäntylä, Järvinen, Bellemore, Jalasvaara, Viklund, Ying – Rau, Collins, Videll – Wärn, Marcinko, Ponikarovskij – Bakoš, Sallinen, Yuen – J. Aľševskij, Pereskokov, Fleury
Slovan Bratislava: Brust – Kundrátek, Sersen, Plastino, Švarný, Starosta, Bačík, Rosandič – Cheechoo, Taffe, Hlinka – Chipchura, Jeglič, Musatov – Šťastný, Lušňák, Skalický – Vopelka, Šiška, Petráš

Trénerove slová po zápase

Miloš Říha, tréner HC Slovan Bratislava /zdroj: www.hcslovan.sk/: „Začiatok sme mali dobrý, škoda, že sme nevyužili aspoň jednu z dvoch presiloviek. Rozhodla ich presilovka o dvoch hráčov, v ktorej sme inkasovali. Bol to urputný zápas, v závere nám ako keby chýbalo viac síl. Kchun-lun dlho nehral, dobre sa na nás pripravil, mal viac síl. V závere sme vrhli všetky sily do útoku, urobili sme však chybičku a domáci rozhodli. Naša víťazná séria sa skončila, hráčom nemôžem nič vytknúť. Sústredíme sa už na ďalší dôležitý duel na výjazde.“
Zverenci trénera Miloša Říhu zakončia ďalekovýchodný výjazd v sobotu 28. januára (8.00 SEČ), keď sa predstavia na klzisku Admiralu Vladivostok.