Hororová správa veterinára o týranom šteniatku Marleym, malo opuch hlavy a nebolo schopné chôdze!

1277

Ľudský hyenizmus! Roztomilého labradora Marleyho dlhodobo týral jeho pán. Na verejnosť sa dokonca dostalo video, v ktorom tyran do šteniatka kope a škrtí ho. Marley skončil na veterine vo Vimperku s opuchom hlavy, hrudníka a neschopný chôdze.

„Šteňa prišlo k plánovanej kontrole po osteosyntéze – operácii zlomeniny panvovej končatiny. Pri kontrole stavu sme boli oboznámení so zaobchádzaním zo strany majiteľa. Šteňa malo opuchy hlavy a hrudníka, nebolo schopné chôdze a malo výrazne bolesti. Marleyho sme stabilizovali, začala sa protišoková terapia, boli podané analgetiká, antibiotiká a vykonali sme röntgenologické vyšetrenie. Mali sme podozrenie na zlomeninu panvy a traumu miechy, previezli sme ho preto na špecializované neurologické pracovisko. Tu je teraz hospitalizovaný a ďalej vyšetrovaný. Zlomenina panvy a vážne neurologické poškodenie sa našťastie nepotvrdili, stav šteniatka sa zdá zlepšuje, ale stále sa zotavuje z veľkých pomliaždenín,“ napísala Veterinárna ordinácia Vimperk na Facebooku.

Za týranie šteňaťa dostal Jakub 3 roky natvrdo!

Prípad Marleyho, ktorého surovo dokopal jeho pán, vzbudil veľkú pozornosť aj slovenskej verejnosti. Ľudia dokonca volajú na veterinu a pýtajú sa, ako sa Marleymu darí a ako by šteniatku mohli pomôcť. Veterina sa preto rozhodla, že zriadi transparentný účet, kam ľudia budú môcť zasielať finančnú pomoc. „Keďže je veľký záujem o finančnú pomoc, zriaďujeme pre Marleyho samostatný transparentný účet, ktorého číslo budeme môcť zverejniť až v pondelok tu alebo na webových stránkach. Za iné zbierky nemôžeme ručiť,“ dodala klinika