Za týranie šteňaťa dostal Jakub 3 roky natvrdo!

2335

Šokujúce prípad týrania šteňaťa pobúril verejnosť v Česku! Po vzhliadnutí videa, na ktorom Jakub L. (24) brutálne dokopal a škrtil šteňa, ľudia založili petíciu, v ktorej pre tyrana žiadajú najprísnejší možný trest. Podpísalo ju už viac ako 15 tisíc ľudí.

Otrasné video týrania sa objavilo na sociálnych sieťach. Hlavným aktérom je 24 ročný Jakub z Prachatíc, ktorý podľa záznamu nemal so štvormesačným šteňaťom vôbec zľutovanie. Mladý muž do zvieraťa, ktoré má zasadrovanú nohu, brutálne kope a neskôr ho aj škrtí. Dôvodom malo byť, že sa šteňa vylialo na podlahu misku s vodou.

Po zverejnení videa psík skončil na veterine. Je ale v kritickom stave a bojuje o život. Vimperská veterinárna ordinácia vo štvrtok uviedla, že šteňa muselo byť prevezené na referenčnú kliniku, kde bude vykonaná špeciálna diagnostika. Chystá sa tiež transparentný účet, na ktorý ľudia budú môcť posielať peniaze potrebné na liečbu. Majiteľ totiž psíka zrejme týral dlhodobo.

Práve tak malo šteňa prísť k zlomenine nohy, ktorú má na videu v sadre a hovoria o tom aj susedia mladého muža, ktorí počuli z bytu kňučanie. „Častejšie to bolo počuť a ​​koľkokrát som si hovorila chudáčik malý, ale neviete, odkiaľ to ide. Ja som to včera odplakala,“ opísala FTV Prima jedna zo susediek s tým, že majiteľ šteňa údajne nevenčil a to muselo vykonávať potrebu na balkóne, ktorý je tak úplný pokrytý výkalmi.

Prípadom sa zaoberá už aj polícia. „Kriminalisti začali úkony trestného konania vo veci prečinu týrania zvierat. Na prípade intenzívne pracujú a zisťujú jeho okolnosti, v prípade dokázania viny hrozí páchateľovi trest odňatia slobody až na dva roky. V prípade trvalých následkov alebo smrti zvieraťa až tri roky,“ povedala televízii policajná hovorkyňa Martina Joklová.

Šokujúce prípad nezostal bez odozvy verejnosti. Ľudia na internete založili petíciu, v ktorej pre tyrana žiadajú najprísnejší možný trest. „Chceme, aby ľudia, ktorí týrajú zvieratá, boli naďalej odsudzovaní prísne, lebo týranie zvierat je, vzhľadom na absolútnu bezmocnosť obetí, mimoriadne zavrhnutiahodné a ak páchatelia odchádzajú od súdov s nepodmienečné tresty alebo nie sú stíhaní vôbec, je to pre slušných ľudí poburujúce a pre Českú republiku hanebné,“ stojí pri petícia, ktorú už podpísalo vyše 15 tisíc ľudí a ďalšie stále pribúdajú.

Podľa obyvateľov domu sa útočník po zverejnení videa skrýva a zrušil aj svoje telefónne číslo. Mal by byť údajne hospitalizovaný v prachatickej nemocnici. Jakuba totiž podľa serveru TN.cz niekto napadol, zrejme mohlo ísť o odvetu za jeho správanie na videu.