Devätnásťročné dievča otrávilo materské mlieko pre 11 mesačnú neter

1160

Má len 19 rokov a bude súdená kvôli pokusu o vraždu. Sarai Rodriguez-Miranda z mesta Fort Wayne v štáte Indiana totiž chcela zabiť svoju jedenásťmesačnú neter. Naštvalo ju totiž, že sa jej brat spoločne so snúbenicou a ich bábätkom nasťahovali k matke, u ktorej tiež bývala.

Spoločné súžitie jej bolo na obtiaž. Rozhodla sa preto bábätko otráviť Excedrinom, čo je liek na potlačenie bolesti. Prášky nadrvila a vysypala do materského mlieka, ktoré bolo v chladničke. O svojom pláne napísala priateľovi v SMS.

Sarai Rodriguez-Miranda s priateľom

„Rozdrvím niektoré tieto tabletky, pretože sa (matka) rozhodla, že tu môžu zostať dlhšie a zabijem im ich bábätko,“ napísala Sarai. „Úprimne sa nestrachujem, že by ma chytili. Nebudú ma podozrievať,“ bola si dievča istá. Lenže sa pomýlila.

Jej mobil totiž objavila matka, ktorá si správy prečítala. V jednej z fliaš s odsatým materským mliekom potom objavila zelené usadeniny na dne. Fľaše zbalila a svoju vnučku aj s potenciálnou nevestou odviezla do nemocnice. Dôkazy potom odovzdala polícii.

K otrave dieťaťa našťastie nedošlo. Sarai skončila za mrežami, kde sa k plánovanej vražde priznala. Za jej čin jej hrozí až 25 rokov vo väzení. Svoje ale docielila. Brat sa snúbenicou ju teraz neobťažujú, pretože jej domovom je teraz väzobné cela.