Idris Elba by bol dobrý James Bond, myslí si bývalý agent 007 Brosnan

560

    „Ano, mohol by byť dobrý Bond. Colin Salmon tiež. Tú prácu by mal dostať ten najlepší. A kiež Daniel Craig zarába ešte tak dlho, ako chce,“ vyhlásil Brosnan, ktorý Bonda hral štyrikrát v rokoch 1995 až 2002, dokým ho nahradil mladší Craig.

    Brosnanov druhý kandidát Colin Salmon s ním hral v bondovkách Zajtrajšok nikdy neumiera a Jeden svet nestačí a je známy tiež z filmov Resident Evil.

    Elba si získal pozornosť vďaka úlohám černošských velikánov od Luthera po Mandelu. O prípadnej účasti v bondovke herec žartoval vlani v decembri. „Nemal by byť 007 pekný? Som rád, že si myslíte, že mám šancu! Šťastný Nový rok ľudia, „napísal na Twitteri.    
Elbu čoby agenta 007 podporuje tiež rapper Kanye West. „Idrisa trochu poznám a je to veľký talent. Filmy, ktoré robí, sú zvláštne, a ak príde ponuka na rolu Jamesa Bonda, musí to dostať. Umelci by mali byť vizionári. Čierny James Bond by bez pochýb vizionársky bol. Čo by sa pred 30 rokmi zdalo ako bláznivé, by teraz mala byť reálna možnosť,“ vyhlásil West.

    Elba by ale nerád skončil zaškatuľkovaný ako čierny James Bond. „Sean Connery nebol škótsky James Bond a Daniel Craig nebol modrooký James Bond, takže keby som ho hral, ​​nechcem byť nazývaný čierny James Bond,“ vyhlásil herec v roku 2011.

    Že je Elba horúcim kandidátom, dokazuje aj zverejnenie e-mailov šéfov spoločnosti Sony, ktoré ukradli a zverejnili hackeri. „Idris by mal byť budúcim Bondom,“ napísala šéfka Sony Amy Pascalová v e-maile určenom Elizabeth Cantillonovéj, bývalej viceprezidentke Columbia Pictures.

    Úradujúci agent Daniel Craig momentálne natáča svoju štvrtú bondovku Spectre a má zmluvu ešte na ďalší diel.