K hroznej aukcii došlo v októbri na sociálnej sieti Facebook. Rodina z Južného Sudánu tú dražila ešte len sedemnásťročnú dievčinu, ktorú ponúkli na sobáš.

Celá táto akcia navyše úplne unikla prísnym adminom, ktorí sa o inzeráte dozvedeli až o takmer dva týždne neskôr. Dievča však už bola tou dobou dávno vydatá.

 Iný kraj,  iný mrav 

Aukcie sa týkala dievčatá (17) z Južného Sudánu a prebehla na Facebooku 25. októbra. Dražby sa zúčastnilo hneď niekoľko mužov. Ten najurputnejší z nich nakoniec za dievča jej otcovi sľúbil 500 kráv, tri automobily a navrch k tomu ešte desať tisíc dolárov.

Facebook sa o akcii dozvedel až 9. novembra. Stránku síce okamžite zablokoval a príspevok odstránil, dievčaťu to už ale nijako nepomohlo. Jej obrad s dražiteľom prebehol o šesť dní skôr, 3. novembra v Juhosudánskom štáte. Na jej city alebo názor sa nikto nespýtal.

Hitom na slovenskom internete sa stala rómska svadba

Dražby neviest sú v Južnom Sudáne bohužiaľ bežnou praxou. Podľa dát z UNICEF je cez 50% neviest v tejto krajine vydatej pred 18. rokom. V deviatich percentách prípadov potom dokonca nedovŕšili ani pätnásť rokov.