J.SLOTA: S Fízikom sme sa zhodli,že najväčším problémom Rómov je nezamestnanosť

866

„Dospeli sme k jednoznačnému názoru, že najväčším problémom našich Cigánov je nezamestnanosť,“ dodal predseda SNS, podľa ktorého zatiaľ každá slovenská vláda pri riešení problémov rómskeho etnika sklamala. 
      „My ich nechceme vystrieľať, ani vypaľovať. My len chceme aby bola medzi asociálmi vymožiteľnosť práva a medzi asociálov rátam aj asociálov z cigánskeho aj zo slovenského etnika. Aby si nejaký asociál nemyslel, že môže vojsť do samoobsluhy, naplniť košík a odísť s ním bez zaplatenia. Aby neprišiel na nejaké pole a bral bez toho, aby zakopal zemiak do zeme,“ odpovedal Slota na otázku, prečo SNS odsudzuje útoky proti Rómom v Maďarsku, slovenských Rómov však kritizuje.
      Slovenská národná strana presadzuje naviazanie vyplácania sociálnych dávok na povinné množstvo hodín odpracovaných v rámci verejnoprospešných prác. „Nevidím dôvod, prečo by si Cigáni v osadách, ktoré sú v katastrofálnom stave aj po hygienickej stránke, prečo by si tam nemali odpracovať aspoň niekoľko hodín. Aspoň by si spravili poriadok, a tak by si odpracovali sociálne dávky,“ povedal Slota.