Herec James Franco (39) priznal, že ho závislosť na alkohole a drogách uviedla do ťažkých depresií. Cítil sa izolovane a osamelo a nebol schopný s depresiou sám bojovať.

V rozhovore pre magazín OUT prezradil, že sa s drogami prvýkrát stretol už ako násťročný, kedy pričuchol k filmu. Vtedy sa dostal ľahko na bujaré večierky, kde sa alkoholom a drogami nešetrilo, a on ako nováčik chcel všetko vyskúšať, aby zapadol do partie umelcov.

Napriek tomu hovorí, že práve herectvo ho zachránilo pred skazou, pretože mal zrazu jeho život nejaký zmysel a na niečo sa musel zameriavať. Najťažšie chvíle prežíval, keď nemal zrovna roztočený žiadny film a zožierala ho nuda.    „Som človek, ktorý ľahko prepadne závislosti. Nemám príliš silnú vôľu a ťažko niečomu odporujem. Keď som bol v puberte, bol som závislý na všeličom. Začal som hrať už v sedemnástich rokoch a do plnoletosti mi zostávalo ešte pár rokov. To ale ničomu nevadilo, dostal som sa v tejto brandži ku všetkému, k čomu som chcel,“ povedal.

„Zhruba desať rokov potom prišli depresie. Bol som síce na vrchole svojej hereckej kariéry a darilo sa mi všetko, čo som urobil, ale napriek tomu som sa cítil neskutočne osamelý a mal som pocit, že som nejakým spôsobom izolovaný od zvyšku sveta. Bol som v ťažkej depresii,“ pokračoval s tým, že občas bol tak na dne, že pomýšľal nad tým, ako by skončil so životom.

Vďaka priateľom a rodine sa však nevzdal a snažil sa s démonmi bojovať. „Herectvo ma vlastne dosť zachraňovalo, pretože som bol neustále medzi ľuďmi, kde bola sranda a málo času na to, aby som premýšľal nad tým, ako zle mi v skutočnosti je. Takže s hraním proste nikdy neprestanem,“ dodal.

James Franco si zahral napríklad v snímkach Prečo práve on?, Cesta do krajiny Oz, Zrodenie planéty opíc, Spider – Man alebo Nepobozkaná.