Počas kariéry sa venovala jednému z veľmi nebezpečných športov, ale to najhoršie ju stretlo až teraz. Akrobatická lyžiarka Zuzana Bernardová (33), rodená Stromková, je aktuálne na materskej dovolenke, ale počas nevinného fotenia sa jej stala nehoda, ktorá jej zmenila život. Vďaka nešťastnej náhode prišla o oko a až čas ukáže, či nebude potrebovať implantát.

Všetko sa zbehlo tak rýchlo. Zuzana bola na fotení paintballovej akcie, a keď bola mimo hry, tak si na okamih dala dole povinnú masku. Práve vtedy ju zablúdená gulička vystrelená z jednej zo zbraní zasiahla presne do oka.

Zuzana s manželom

Tragická nehoda mala desivé následky. „Mala som úraz. Do oka mi vletela gulička a za stotinu času zničila všetko, čo sa v ňom nachádza. Na príjme v nemocnici mi doktorka povedala, že to nevyzerá dobre… Vidím tmu, ale schránka oka sa po skoro trojhodinovej operácii podarila zachrániť a v najbližších mesiacoch sa ukáže, či prijme zdravé oko to nevidiace, alebo sa bude musieť vymeniť za implantát,“ popísala slovenská olympionička nehodu na sociálnych sieťach.

„Aj keď vidieť na jedno oko už nebudem, tak je stále fajn mať aspoň to svoje a veriť, že sa nič neskomplikuje… Po pár dňoch vychádzam z nemocnice a je to pre mňa nová životná výzva, ale som vďačná aj za to, čo mám a že sa môžem pozerať na svet tým jedným,“ dodala.

Dvadsaťštyriročná snowboardiska spadla mimo zjazdovky do potoku v rakúskom Zell am See. Našli ju až v noci zamrznutú!

Sympatická brunetka je dvojnásobnou mamičkou. Prvý potomok prišiel na svet v októbri 2019, kedy sa jej narodil synček Martin. V novembri 2022 potom porodila dcérku Annu. Ešte pod svojím dievčenským menom Stromková sa zúčastnila olympijských hier v roku 2014 v ruskom Soči, kde obsadila v disciplíne slopestyle dvadsiate miesto. Jej najväčším úspechom bola bronzová medaila na majstrovstvách sveta v roku 2015 v rakúskom Kriechbergu.

Dvojicu skialpinistov zmietla v pohorí Veľká Fatra lavína! Obaja zomreli