Slovenská speváčka Jana Kirschner (41) už niekoľko rokov žije s priateľom a dvoma deťmi v Londýne. Zostala tam aj v čase šírenia koronavírusom a podľa jej slov tam nie je situácia vôbec ľahká.

Kým Slovensko zaviedlo prísne opatrenia proti šíreniu vírusu COVID-19 na začiatku marca a už druhým týždňom je vyhlásená karanténa, v Anglicku platia tieto nariadenia ešte len krátko. Preto minulý týždeň došlo k nákupnej horúčke, takže regály zívali prázdnotou.
„Minulý týždeň ešte v sobotu, v piatok bola veľká nákupná horúčka, myslím si, že to bol veľký problém, že naozaj bolo všade veľa ľudí, vyzeralo to ako pred Vianocami. Nikde sa nedalo nič kúpiť,“ opísala situáciu v Londýne pre Teleráno TV Markíza speváčka. Krátko nato vláda uzavrela školy a obchody.

Cestovať do zahraničia na dovolenku? Zabudnite!

„Potom v nedeľu zrazu všetko stíchlo. V našej štvrti je ticho. Život v Londýne utíchol,“ dodala Jana Kirscherová, ktorá sa snaží deti rozveseliť v parkoch, ktoré sú stále ešte otvorené. „Taká karanténa, akú máte vy na slovensku, tu zatiaľ ešte nefunguje a ani rúška vo väčšine prípadov nikto nenosí,“ priznala smutne. Speváčka navyše prišla o veľa vystúpení, ale snaží sa aspoň skladať doma a s manželom Eddiem Stevensom, ktorý je tiež hudobník.