Jennifer Lopez: Žena plná života

1418

Jennifer sa narodila pred tridsiatimi deviatimi rokmi v pochybnej časti New Yorku v Bronxe, v rodine prísne veriacich portorikáncov. Obaja rodičia, matka učiteľka v škôlke, otec počítačový expert, sa od ranného detstva snažili vštepovať svojim dcéram dobrú výchovu, teda ich patrične pripraviť do života.  K tomu patril zákaz pozerania televízie, počúvania modernej hudby a kopec mimoškolských krúžkov ako hodiny tanca, baletu či klavíru, aby dievčatám neostával čas na hlúposti. Čo čert nechcel, práve v hodinách tanca našla Jennifer absolútne zaľúbenie  , a aj k dôvodu, prečo Jennifer v šestnástich opustila domov a namierila si to presne do Hollywoodu s jasným cieľom preraziť v showbiznise. Od devätnástich rokov si sama zarábala na svoje ďalšie hollywoodske vzdelanie, tancovaním po rôznych vychytených kluboch na Manhattane, popritom stíhala aj hodiny herectva a spievania.

Jej prvým veľkým úspechom bol vyhratý konkurz tanečníčky do videoklipu New Kids on the Block, okrem toho vystúpenie s kapelou na MTV Awards a účinkovanie v rôznych videoklipoch vtedajších rapperov.

 

Od roku 1995 začala J.Lo pomaly písať aj svoju filmovú kariéru účinkovaním vo všetkom čo jej prišlo do rany. Zviditeľniť sa jej podarilo však až o dva roky neskôr, s hlavnou úlohou vo filme Selena, vďaka ktorej bola nominovaná na zlatý glóbus. V tomto filme si ju všimol aj P.Diddy, ktorý ju vyhľadal a podpísal s ňou zmluvu na prvé cd On the 6 (číslo linky metra, ktorým voľakedy chodila do školy). Pri jeho nahrávaní ešte netušila, ako sa po vypustení prvého singlu do sveta obratom zmení jej život. Za jedinú noc obletela debutová pesnička If you had my love celý svet, zakotvila na prvých priečkach svetových hitparád a z Jenny spravila doslova a do písmena celebritu. Tohto nového titulu sa zhostila tak dobre, že každý jej ďalší album mal vydláždenú cestu na vrchol. Spolu ich k dnešnému dňu vydala sedem, pričom ôsmy, Greatest Hits, zaplaví police hudobných predajní už vo februári budúceho roka.

 

Pri spievaní, hraní a tancovaní to však neostalo. Chvíľu na to, ako sa Jennifer stala osobou verejného záujmu ,a slečny a ženy všetkých vekových katergórii začali po uliciach chodiť presne v tom, čo mala deň predtým na sebe Jennifer, zacítila pani Lopezová šancu presadiť sa aj v módnej brandži. Chytila ju za pačesy, spravila si módnu značku JLo a neskôr Sweet Face a Just Sweet (detská značka), ktoré jej ročne  naryžujú zopár miliónov dolárov do rodinného rozpočtu.

V septembri v roku 2009, priviedla Jennifer na svet svojich prvých potomkov, dvojičky, dcérku Emme Marbiel Muńiz a Maximilian „Maxa“ David Muńiza. Stihla zázračne schudnúť všetky tehotenské kilá, pripraviť tri nové kolekcie na newyorský týždeň módy, zorganizovať manželovi skvelú oslavu štyridsiatich narodenín a popritom dokončovať nový album, ktorý je podľa prognóz nosičom ďalších hitov, ktoré prevalcujú svetové rebríčky. Jennifer Lopez jednoducho patrí k ženám, ktoré všetko na čo siahnu zmenia na zlato, dokážu si vysúkať rukávy a makať za dvoch a popri- tom ešte vyzerať neprekonateľne krásne. Skladáme pred ňou klobúk.

 

Čo ste o Jennifer doteraz nevedeli:

V septembri v roku 2009, vydala novú toaletnú vônu Live Platinum by Jennifer Lopez a prvú pánsku Deseo For Men by Jennifer Lopez. Jennifer uviedla na trh spolu 11 parfémov.

 

Jennifer bola trikrát vydatá. Prvé manželstvo s Ojani Noa-om trvalo menej ako rok, druhé, s tanečníkom z jej skupiny Crisom Juddom, s ktorým sa zoznámila pri natáčaní videoklipu Love Don´t Cost a Thing malo rovnako krátke trvanie. Jej terajšie manželstvo s Marcom Anthonym  vyzerá oproti tým doterajším ako splnený sen.