Kancelária šerifa greenvillského okresu rieši množiace sa hlásenie o klaunoch, ktorí vychádzajú z lesa a terorizujú deti i dospelých. V jednom prípade sa vystrašení rodičia prišli sťažovať, že ich ratolesti obťažoval človek s nalíčenou tvárou, ktorý im ponúkal peniaze, keď s ním pôjdu do domu pri jazere v lese, píšu The New York Times.

Polícia zatiaľ nemá žiadnu stopu a nevie ani, či sa jedná o skutočného výtržníka, alebo o produkt bujnej fantázie detí a následne sa šíriaca panika. Vplyv poplašnej správy je však reálny. Šerif sa teraz totiž zaoberá aj správou, že niekto po údajnom postrachu okolí začal strieľať.

V oblasti sú teraz posilnené policajné hliadky, ktoré strážia rizikové miesta a rozdávajú deťom varovné letáky, aby za žiadnych okolností nechodili s nikým samy do lesa.

Podobný prípad riešili vlani aj vo Wisconsine, kde obyvateľov mesta Green Bay desil muž v kostýme klauna s čiernymi nafukovacími balónikmi, ktorý sa v noci prechádzal ulicami. Kým jedni považovali prítomnosť hrozivéj postavy za zábavnú udalosť, začali zjavenie prezývať „Gags“ a založili mu aj vlastnú facebookový profil, iných prinútili obavy k obstaraniu zbrane.

„Na Facebooku sa objavujú znepokojujúce fotky. Nie toho klauna, ale ľudí, ktorí sa vyzbrojujú a hovoria, že sú ochotní sa brániť. Zašlo to trochu moc ďaleko,“ opísal nepríjemnú atmosféru miestny herec C. J. Guzan s tým, že strašidelný prízrak bol iba súčasťou marketingovej kampane k chystanému filmu.