V Česku nemá tento prípad obdobu! Otec Josef, syn Jozef a strýko Karol D. uniesli náhodné dievča a znásilňovali ju. Chceli si ju držať ako sexuálnu otrokyňu.

Ťažko uveriteľné nechutné detaily odkrýva brnenský súd v prípade otca Jozefa (54), jeho syna Jozefa (24) a brata Karla D (53). Títo traja podpriemerne inteligentný zvrhlíci uniesli Míšku (18) z autobusovej zastávky. Chceli sexuálne otrokyňu, ktorá im bude po vôli najmenej 10 rokov! Než sa jej podarilo utiecť, znásilňovali ju v karavane v kempe. V tej dobe bola ale dievča už tehotná so svojím priateľom.
Syn Jozef
„Povedala mi, že ju znásilnili, ale bez podrobností. Myslela si, že zomrie, vyhrážali sa jej smrťou. Po tom, čo sa jej stalo, sa upla na rodinu a priateľa. Tento rok sa jej narodila dcérka, bývajú všetci v Jihlave,“ vypovedala vo štvrtok na súde zdrvená matka dievčaťa a pokračovala: „Míška chodí na psychiatriu, jej psychiku to strašne zasiahlo. Snaží sa na všetko zabudnúť, ale je to pre ňu ťažké. Bojí sa chodiť sama von.“
Míšku si muži vyhliadli vlani v auguste, keď čakala na autobusovej zastávke Řídelov na Třebíčsku na svojho priateľa. Zastavili pri nej svoj Ford Galaxy, za ktorý bol napojený karavan. Násilím ju vtiahli do vozidla, dievča sa bránila. Na ceste po nej zostal ružová topánka a slúchadlá. Jej mobil neskôr našla polícia odhodený v poli …
Strýko Karel

„Vodič, čo bol Josef starší, na mňa kričal, nech sa upokojím a či som vraj videla film Sametoví vrazi. Keď nebudem počúvať, rozrežú ma, hodí do suda a skončím v Orlíka,“ citoval sudca Daniel Plšek z výpovede dievčaťa v spise.

V aute bola ďalšia žena a dve deti

V aute ju Karel pridusoval, aby nekričala, hodil na ňu deku! V aute pritom išla ešte jedna žena a dve deti! Išlo o druhú manželku strojca celej hrôzy Jozefa. Podľa súdu je ale žena nesvojprávne. Dievčaťu nijako nepomohla.

 „Tatko hovoril hneď od začiatku, že si nejakú babu vezmeme domov, kde sa s ňou budeme milovať. So strýkom sme sa potom dohovorili, že by býval s nami, aby sme ju mali všetci traja,“ uviedol v pondelok na súde syn Jozef.

Znásilnili ju všetci traja

Pri jednej zo zastávok premiestnili Míšku do karavanu, kde ju opäť strážil Karel. Súd dnes čítal, ako ju ohrozoval loveckým nožom, roztrhol tričko a siahal do nohavičiek. Auto dorazilo do kempu Lučina na juhu Moravy. Tu dievčinu všetci postupne znásilnili. V tom čase bola už štyri týždne tehotná …
Ráno, keď sa Karol na chvíľu vzdialil, dievča otvorila okienko karavanu a v roztrhanom oblečenie a od krvi dobehla k jednej z chatiek. Karol sa za ňou rozbehol a chcel ju odtiahnuť späť. „Jedna pani si ale stúpla predo mňa a Karel odišiel. Zaviedla ma na recepcii, odkiaľ zavolali políciu,“ opísala Míška.

Chcel odrodiť jej deti

Ťažko opísateľné muky, ktoré musela Miška prežiť, mohli byť ešte oveľa horšie. „S dievčaťom som plánoval, že ju budeme mať doma nastálo, teda najmenej na 10 rokov. Slúžiť nám bude ako sexuálne otrokyne, a keby náhodou otehotnela, tak ju odrodím sám,“ rozprával podľa serveru Novinky.cz v pondelok pred súdom Josef starší. Zároveň sa snažil súd presvedčiť, že čin ľutuje. V kauze, ktorá nemá podľa žalobcu Jiřího Moravy v Česku obdobu, hrozí trojici mužov až 12 rokov za mrežami. Rozsudok má padnúť 24. mája.