Kokaín pašovali v ostrekovači pre motorky! Zatkli päť pašerákov

423

Drogový kšeft za milióny českých korún pri pašovaní kokaínu z Holandska do Česka zarazili v minulých dňoch colníci a kriminalisti. Zadržali päť osôb vrátane motorkára, ktorý kontraband prevážal v nádržke na kvapalinu do ostrekovačov. Droga končila v rukách uzavretej spoločnosti odberateľov a užívateľov.

Colníci motorkára sledovali a mapovali jeho cesty. „Počas dvoch rokov priviezol a ďalej distribuoval niekoľko kilogramov drogy za milióny korún,“ povedala hovorkyňa Colnej správy ČR Martina Kaňková.

Záťah vykonali colníci z protidrogového brnenského oddelenia Generálneho riaditeľstva ciel spoločne s juhomoravskými kriminalistami.

V rukách zákona uviazlo päť osôb, napospol išlo o ďalších distribútorov. Pri domových prehliadkach zaistili colníci 780 gramov kokaínu, 1800 gramov marihuany, vozidlo BMW 220i a motocykel Harley-Davidson FXBB v celkovej hodnote približne štyridsaťjedentisíc eur.

Ďalej tiež 150 tisíc českých korún, výpočtovú techniku a ďalší dôkazný materiál dokladajúce trestnú činnosť zadržaných. Policajný vyšetrovateľ všetkých členov gangu obvinil z nedovolenej výroby a iného nakladania s omamnými a psychotropnými látkami a jedmi. Hrozí im 2 až 10, respektíve 8 až 12 rokov väzenia.