Herec Ben Affleck (44) nedávno oznámil, že sa úspešne vyliečil zo závislosti na alkohole. Neznamená to ale, že by sa tým vyriešila manželská kríza, ktorá ho v júni 2015 viedla k rozchodu s Jennifer Garner.
Hoci to ešte vlani vyzeralo, že sa dvojica dá znova dokopy, teraz sa rozhodla manželstvo definitívne ukončiť aj legálne. Ešte pred začiatkom Veľkej noci hollywoodsky pár podal oficiálnu žiadosť o rozvod.

Po takmer dvoch rokoch hľadania ciest si vraj obaja uvedomili, že im manželstvo klapať nebude. A to aj napriek tomu, že z neho vzišli jedenásťročná Violet, osemročná Seraphine a päťročný Samuel.
Deti budú síce naďalej vychovávať spolu, zostanú blízki priatelia, ale už nebudú životnými partnermi.

„Mám šťastie, že mám milujúcu rodinu a priateľov, vrátane Jen, ktorá ma podporovala a starala sa o naše deti, keď som podnikol veci, ktoré som sa rozhodol urobiť. To bol hlavný motív, ktorý smeroval k môjmu pozitívnemu vyliečeniu,“ napísal Affleck v marci na svoj profil na Facebooku, keď fanúšikom oznamoval úspešné ukončenie liečby z alkoholizmu.
Herečka Jennifer Garnerová takmer pred dvoma rokmi oznámila, že idú s manželom po 10 rokoch od seba. Dôvodom bola tiež Benova nevera, keď Jennifer podviedol s opatrovateľkou ich detí.

Ben a Jennifer pred svadbou nepodpísali predmanželskú zmluvu, takže sa očakáva, že si majetok rozdelia na polovicu. Nasvedčuje tomu aj fakt, že nežiadajú o pomoc súdy, ale vyrovnať sa chcú s pomocou mediátorov mimosúdne. Manželstvo by tým mohlo skončiť rýchlo, najneskôr do pol roka.