Krásnu študentku, ktorá záhadne zmizla v sobotu 1. decembra, našli zabitú

1503

Britskú študentku Grace Millan († 22) zabil na Novom Zélande miestny vyvrheľ. Grace Millan záhadne zmizla v sobotu 1. decembra. O niekoľko dní neskôr našla polícia jej telo pohodené v kroví. Z vraždy krásnej študentky bol obvinený Jesse Kempson (26). Keď sa objavil na súde, u všetkých prítomných sa prejavila nevraživosť a opovrhnutie. Muž ani nebol schopný pozrieť sa do kamery a len hľadel na sudcu.

Britka Grace Millan z Essexu čerstvo zakončila štúdium a odišla na ročné výlet po svete. Po štyroch týždňoch v Peru priletela 20. novembra do novozélandského Aucklandu. Krátko nato s ňou jej rodina stratila kontakt. Preto informovali novozélandskú políciu, ktorá začala pátranie. Do mesta priletel aj jej otec, aby urobil tlačovú konferenciu a požiadal o pomoc.

Dievča naposledy videli v sobotu 1. decembra v hoteli CityLife v 21:41 po boku Jesse Kempsona. Neskôr našli Gracin telo v parku v kroví pár metrov od cesty. Detektívi zverejnili fotografie auta, ktorým malo byť jej telo na miesto prepravené. Bol to červený hatchback značky Toyota Corolla, ktorý bol prenajatý z požičovne áut v Aucklande na 24 hodín a vrátený v pondelok 3. decembra okolo obeda.

Gracino telo našli vyšetrovatelia v nedeľu 9. decembra. Údajne však zomrela na svoje narodeniny medzi 1. a 2. decembrom, čo znamená, že jej pozostatky ležali v kríkoch pri ceste zhruba celý týždeň.

Grace a jej vrah

Z vraždy bol obvinený dvadsaťšesťročný Jesse Kempson. Keď v pondelok ráno predstúpil pred súd, celé zhromaždenie dalo najavo svoje opovrhnutie. Obžalovaný, ktorý sedel len niekoľko centimetrov od rodiny dievčaťa, len strnulo hľadel pred seba. Po celých 90 minút sa pozeral iba na sudcov a sem tam jeho pohľad zablúdil ku kamerám.

Z vraždy bol obvinený dvadsaťšesťročný Jesse Kempson

Sudca Evangelos Thomas povedal rodine: „Váš smútok musí byť obrovský. Dúfam, že spravodlivosti pre Grace dosiahneme rýchlo a že vám prinesie určitý mier a pokoj.“ Keď obžalovaného vyvádzali zo siene von, zo zadných lavíc na neho kričali: „Hnusák!“ Ozval sa aj piskot. Ďalšie pojednávanie súd naplánoval na 23. januára 2019.

Personál chorvátskeho hostelu zbil dievča železnými tyčami. Skončila sa zlomeninou a tržnými ranami

K smutnému prípadu sa na tlačovej konferencii vyjadrila aj novozélandská premiérka Jacinda Ardern. Považovala za nutné poprosiť odpustenie. „Vaša dcéra tu mala byť v bezpečí, ale nestalo sa tak. Za to sa vám ospravedlňujem,“ odkázala politička smútiacej rodine.

Ivan Milat, postrach Austrálie miloval zbrane a lov.

Keď sa začalo pátranie po nebohej Grace, jej brat Declan Millan umiestnil na sociálne siete svoje fotografie so sestrou a poprosil o ich zdieľanie. Pod obrázky napísal slová textu piesne „You Are My Sunshine“. „Si moje slnko, moje jediné slnko. Robíš ma šťastným, keď obloha je šedivá. Nikdy nebudeš vedieť, drahá, ako veľmi ťa milujem. Prosím, neber mi moje slnko, „stálo v jeho smutnom príspevku.