Ich čiernobiele policajné fotografie ležali niekoľko rokov zaprášené v archíve anglického grófstva Tyne and Wear. K životu ich znova priviedol expert na kolorovanie Tom Marshall.

„Chcel som ich tváre znova oživiť a umožniť sa s nimi ľahšie zblížiť. Verím, že si tak budeme môcť lepšie predstaviť, čo sa asi preháňalo v hlavách týchto mužov. Bolo oprávnene ich nazývať ‘zlými ľuďmi’, ako je opísaný trebars jeden z nich , John Dodgson? Alebo to boli skôr obete okolností, žijúci v jednej z najchudobnejších oblastí krajiny počas najhorších ekonomických časov 20. storočia?“ pýta sa Marshall a zároveň vysvetľuje, čo ho ku kolorovanie fotografií viedlo.

Pri každom policajnom snímku nájdete záznam, ktorý vám povie viac o zadržanom mužovi, o jeho povolaní, výške, vzhľadu či zvláštnych znameniach. Samotnou kapitolou je potom výpis trestných činov, kde sa to hemží predovšetkým krádežami a vlúpačkami do cudzích objektov.

Kto vie, kde a ako všetci títo kriminálnici nakoniec skončili…

John Dodgson, narodený 1902, povolaním baník. Krádeže, podvody. Všeobecný zlodej a zlý človek. Pracuje sám.
Charles Ormston, narodený 1906, povolaním robotník. vlámania sa do obchodov, domov, hostincov a veľkoskladov. Na vniknutie rozbíja zadné okná budov.
George Coulson, narodený 1908, povolaním robotník. Krádeže, vlámania sa do obchodov, kancelárií a domov. Na vniknutie používa rôzne metódy.
Albert Dick, narodený 1911, povolaním robotník. Všeobecný zlodej a vykrádač trezorov, spojený so všetkými druhmi zlodejov.
Frederick Benedict Muir, narodený 1908, povolaním robotník. vlámania sa do hostincov, obchodov, veľkoskladov. Na vniknutie rozbíja zadné okná budov.
Neil Quinn, narodený 1907, povolaním robotník. Krádeže, vlámania sa do domov a veľkoskladov.
Michael Lavery, narodený 1897, povolaním robotník. Všeobecný zlodej a Vykrádač obchodov.
John William Archibold, narodený 1889, povolaním podomový obchodník. Krádeže, vlámania sa do obchodov. Na vniknutie rozbíja zadné okná budov, do hostincov sa vkráda popoludní. Pracuje sám.
Frank Kelly, narodený 1896, povolaním podomový obchodník. Krádeže, prechovávanie kradnutého tovaru, vlámanie sa do obchodov a veľkoskladov. Všeobecný zlodej, spojený so všetkými druhmi zlodejov.
James Boyd Potter (aka Fatty Potter), narodený 1901, povolaním robotník. Vlámanie sa do hostincov, obchodov a veľkoskladov, prechovávanie kradnutého tovaru.
Robertson Frederick Stewart, narodený 1904, povolaním skladník. Krádeže, vlámania sa do domov, hostincov a veľkoskladov. Na vniknutie používa rôzne metódy a zvyčajne vyberá trezory.
James Lowrie (aka Johnstone, Sunderland Kid), narodený 1892, povolaním robotník. Vreckové krádeže, lúpeže. Skúsený vreckár, spojený so všetkými druhmi vreckárov.