Problémy s narkotikami a alkoholom sa nevyhýbajú ani slávnym osobnostiam. Naopak, svet, v ktorom žijú, ich často núti k tomu, aby siahli po zakázanej a nebezpečnej úteche a rozptýlení. V histórii Hollywoodu sa vyskytlo už množstvo prípadov, keď známi herci či speváci podľahli lesku slávy a skončili na odvykacej kúre, alebo sa jednoducho z hlavného mesta filmu museli odsťahovať. Tu sú niektoré zo známejších prípadov, rátaných kažodoročne na stovky.

Mary Tyler Mooreová

Dve stroskotané manželstvá boli príčinou, prečo sa k fľašiam vodky začala utiekať televízna herečka Mary Tyler Mooreová. Ako 48-ročná sa po prvýkrát dostala na odvykaciu kúru do sanatória Betty Fordovej v roku 1984. „Vodka mi pomáhala zabudnúť na starosti, ale len do nasledujúceho rána,“ spomína herečka. „Ak si myslíte, že máte s pitím problémy, potom je to naozaj tak a treba začať veci riešiť,“ hovorí Mary. Po úspešnej liečbe aj vďaka tretiemu, vydarenému manželstvu s dr. Robertom Levinom, prestala piť úplne. Zomrela 25 januara 2017 vo veku 80 rokov.

Farrah Fawcettová

Správy o svojej drogovej a alkoholovej závislosti vytrvalo popierala herečka Farrah Fawcettová. Po rozchode so svojím dlhoročným partnerom Ryanom O°Neillom v roku 1997 ju však milióny televíznych divákov videli v televíznej šou Davida Lettermana úplne zdrogovanú. Letterman jej dokonca musel pomôcť do kresla. Povráva sa, že marihuanu vtedy výdatne zalievala tequilou. „Je to všetko nezmysel,“ tvrdí herečka, „mala som iba trému, bola som nervózna a mala som prázdny žalúdok.“. Porazila ju nakoniec 25. júna 2009 ako 62 ročnú rakovina

Marvin Gaye III

Syn známeho soulového speváka šesťdesiatych rokov Marvin Gaye III. má dnes 51rokov a polícia ho nedávno zatkla, keď za bieleho dňa spal na ulici vo svojom aute zmámený crackom a kokaínom. Sudcu mu namiesto väzenia nariadil liečbu v odvykacom sanatóriu. Priatelia dúfajú, že Marvin III. nedopadne tak, ako jeho otec Marvin II., ktorého kvôli drogám v roku 1984 zastrelil jeho vlastný otec Marvin I.