Problémy s narkotikami a alkoholom sa nevyhýbajú ani slávnym osobnostiam. Naopak, svet, v ktorom žijú, ich často núti k tomu, aby siahli po zakázanej a nebezpečnej úteche a rozptýlení. V histórii Hollywoodu sa vyskytlo už množstvo prípadov, keď známi herci či speváci podľahli lesku slávy a skončili na odvykacej kúre, alebo sa jednoducho z hlavného mesta filmu museli odsťahovať. Tu sú niektoré zo známejších prípadov, rátaných kažodoročne na stovky.

DREW BARRYMOROVÁ

Detská filmová hviezda Drew Barrymorová (E.T.) začínala s drogami ako deväťročná a na liečenie musela po prvýkrát vo svojich štrnástich rokoch. „Nebola som závislá,“ hovorí dnes 42-ročná herečka, „iba som to trochu skúšala, tak, ako ostatné deti v mojom veku. Bola som však na očiach verejnosti, a tak ma moja matka ihneď poslala na liečenie,“ dodáva Drew.  V roku 1991 napísala svoju autobiografiu, Little Girl Lost. Objavila sa v množstve úspešných filmov, ako Jedovatý brečtan (1992), Dámska jazda (1995), Vreskot (1996) či Večný príbeh (1998). Tiež si zahrala po boku Adama Sandlera vo filmoch Pieseň pre nevestu (1998), 50x a stále po prvý raz (2004) a Blended (2014).
Dnes si v pohode dá pivo a k jedlám najradšej víno. Svoj imidž divokej tinedžerky vymenila za sexsymbol generácie X.

Kelsey Grammer

Hlavný predstaviteľ televízneho seriálu Frazier, 41-ročný Kelsey Grammer, mal problémy s drogami a alkoholom niekoľko rokov. Už v roku 1987 ho zadržali pre jazdu pod vplyvom alkoholu, o rok nato zatkli a odsúdili na 11 dní väzenia za prechovávanie kokaínu, ale nedal si povedať. Až v roku 1996 nastal obrat. Zdrogovaný Grammer vtedy ťažko havaroval na svojom športovom aute Dodge Viper za 70 tisíc dolárov. Dostal sa znovu do väzenia a následne na trojtýždennú odvykaciu kúru do centra Betty Fordovej. Odvtedy je „čistý“.

Andy Dick,

hviezda amerického komediálneho seriálu Rozhlasové správy, musel po vážnej autonehode v máji roku 1999 nastúpiť na odvykaciu liečbu už po tretíkrát. Po divokej nočnej párty s množstvo alkoholu a drog mu sudca v Malibu úradne nariadil protialkoholickú liečbu. Prvýkrát ju Dick absolvoval v roku 1998, potom v januári 1999 roku a do tretice v máji. Hovorí sa, že v alkohole utápa žiaľ zo smrti svojich troch kolegov a priateľov Chrisa Farleyho, Phila Hartmana a Davida Stricklanda. Sám sa verejne snaží svoj problém bagatelizovať, ale jeho hovorkyňa tvrdí, že tentoraz robí v liečbe pokroky a vydrží až do konca.
Dick sa ale nepoučil, sprevádzala ho séria ďalších prúserov
4. decembra 2004 bol Dick zatknutý za neslušné správanie po tom, čo mal odhalený zadok v miestnom McDonald’s.
16. júla 2008 bol Dick zatknutý v Murriete v Kalifornii za podozrenie z vlastníctva drog a sexuálneho obťažovania. Odhalil prsia 17-ročnej žene po tom, čo jej stiahol podprsenku. Bol odsúdený na trojročné skúšobné obdobie, zaplatil pokutu vo výške 700 dolárov a nariadil mu súd nosiť náramok na monitorovanie alkoholu na jeden rok.
23. januára 2010 bol Dick zatknutý asi o 4:00 v bare v Huntingtonu v Západnej Virgínii, na základe obvinenia zo sexuálneho zneužívania. Bol prepustený z väzenia potom, čo zložil kauce 60 000 dolárov.
Dňa 29. júna 2011 bol Dick formálne obvinený zo sexuálneho zneužitia prvého stupňa v Cabell County