Problémy s narkotikami a alkoholom sa nevyhýbajú ani slávnym osobnostiam. Naopak, svet, v ktorom žijú, ich často núti k tomu, aby siahli po zakázanej a nebezpečnej úteche a rozptýlení. V histórii Hollywoodu sa vyskytlo už množstvo prípadov, keď známi herci či speváci podľahli lesku slávy a skončili na odvykacej kúre, alebo sa jednoducho z hlavného mesta filmu museli odsťahovať. Tu sú niektoré zo známejších prípadov, rátaných kažodoročne na stovky.

Christian Slater

sa ocitol úplne na dne v roku 1998, keď v drogovom a alkoholickom opojení napadol v Los Angeles troch nič netušiacich ľudí. Súd mu vymeral 59 dní väzenia a nariadil odvykaciu liečbu, ktorú absolvoval v kalifornskom Malibu. „Bola to najhoršia skúsenosť môjho života,“ hovorí dnes úplne vyliečený 47-ročný herec, ktorému sa v apríli narodil syn Jaden.

Roberta Downeyho,

Ako 34-ročného hlavného predstaviteľa životopisného filmu Chaplin, ho poznajú v odvykacích zariadeniach ako stáleho „zákazníka“. Dokonca sa dostal do väzenia, pretože policajti v jeho aute našli kokaín, heroín, marihuanu a pištoľ. Dostal podmienku, ale pretože o mesiac na to nadrogovaný vtrhol do susedovho domu, odsedel si šesť mesiacov a musel potom povinne do odvykacieho sanatória. Downey sa snažil liečiť svoje závislosti na klinikách, avšak až do roku 2005 neúspešne. Dnes 52 ročný Downey, keď je pod stálou kontrolou kalifornských úradov, musí sa pravidelne podrobovať testom. Podľa dobre informovaných zdrojov bol výsledok posledného z nich znovu pozitívny…

Melanie Griffithová

Podnikavé dievča Melanie Griffithová, 59-ročná exmanželka španielskeho donjuana Antonia Banderasa, sa odvykacej kúre musela podrobiť dvakrát. V časoch najväčšej slávy vymetala jednu párty za druhú a kokaín striedala s alkoholom. „Je to zvláštne,“ hovorí herečka, „keď si poviete, že máte už štyridsať a fajčiť trávu už nie je pre vás. A potom sa to stane znovu…“
Melanie má teraz veľkú starosť o svoje tri deti, štrnásťročného Alexa, deväťročnú Dakotu a dvojročnú Stellu, aby v živote neurobili rovnakú chybu ako ona. Nechala sa dokonca počuť, že so svojimi deťmi sama vyfajčí prvú marihuanovú cigaretu, aby sa o to nepokúšali bez kontroly samé a aby sami spoznali, aké nebezpečenstvo drogy predstavujú.