Kurdskej sniperke skoro ostreľovač IS trafil guľkou do hlavy. Len sa tomu smiala

3075
Kurdskej sniperke skoro ostreľovač ustrelil hlavu

Rakce spolu s Mosul sú to dve posledné veľké bašty islamského štátu. V sýrskej Rakce prebieha naďalej bitka s džihádistami, do ktorej sa zapojili aj kurdské ženské milície YPJ. V ich radoch bojujú aj sniperky, jeden okamih z boja zachytil novinár Hemze Hamza.


Na videu kurdská odstrelovačka mieri svojou puškou SVD Dragunov a vystrelí. O sekundu neskôr sa na stene vedľa nej rozprskne guľka a miestnosť zaplní prach. Bizarná je potom reakcia kurdskej ženy, ktorá sa celému incidentu len smeje, napísal denník New York Post.

„Sniperská bitka vnútri Rakka. Vďaka bohu, že terorista ISIS minul,“ napísal v tweetu kurdský novinár Hemzi Hamza pri videu, ktorého autenticitu sa nepodarilo nezávisle overiť. Hamza však často píše o kurdských bojovníkoch. Potom ešte doplnil: „Kurdské ženy nepoznajú strach. Normálny človek by bol vydesený, že len tesne unikol smrti, ale ona sa ďalej len smeje.“

YPJ je ženská „odnož“ kurdských milícií YPG, ktorá bojuje s džihádistami Islamského štátu, sýrskymi jednotkami prezidenta Asada a teroristami z al-Kájdy.

YPG hrala hlavnú úlohu v záchrane tisícov jezídských mužov po Sinjarskom masakri v roku 2014. Organizácia má v súčasnosti zhruba 7000 bojujúcich dobrovoľníkov, ktorým je medzi 18-40 rokmi.