Kuriózny prevoz do Bratislavy si vybrali dvaja migranti z Maroka: Podvozok českého autobusu

837

Kuriózny zážitok majú cestujúci a vodič autobusu, ktorý viezol zahraničných turistov na okružnej jazde po niekoľkých európskych štátoch.

Poriadny šok čakal vodiča českého autobusu, ktorý doviezol až k bratislavskému hradu turistov v rámci okružnej jazdy po niekoľkých európskych štátoch. Z podvozku vozidla totiž v Bratislave vyliezli dvaja čierni pasažieri. Zrejme išlo o utečencov z Maroka. Polícia utečencov na mieste zadržala.
V Bratislave začul spod autobusu podivný hluk, a keď sa pod neho pozrel, uvidel ľudskú končatinu. Okamžite preto zavolal policajtov. Tí po príchode na miesto zistili, že sa na podvozku viezli dvaja ľudia! Podľa informácií televízie Markíza sa jednalo o marockých utečencov.
Autobus viezol turistov z Českej republiky cez Rakúsko, krajiny bývalej Juhoslávie, Maďarsko a práve cez Slovensko späť do Česka. V Bratislave si zájazd urobil nečakanú prestávku.
„Ako spoločnosť sa od toho plne dištancujeme, nemáme s tým nič spoločné. Myslím, že za to hovorí aj postup vodiča, ktorý správne kontaktoval políciu hneď, ako pojal podozrenie,“ povedal televízii JOJ riaditeľ dopravnej spoločnosti Jan Doskar.
Dvojicu afrických migrantov privolaní policajti na mieste zadržali. „Ich totožnosť doposiaľ nie je známa. Osoby boli prevezené na kontrolné vyšetrenie do jednej z bratislavských nemocníc. Muži budú následne odovzdaní cudzineckej polícii na vykonanie ďalších potrebných úkonov,“ informovali slovenskí policajti na svojom facebooku.