Pod lavínou v Taliansku ostalo dvadsaťštyri obetí a ešte päť ľudí je nezvestných

937
An aerial view shows Hotel Rigopiano in Farindola, central Italy, hit by an avalanche, in this January 19, 2017 handout picture provided by Italy's firefighters. Vigili del Fuoco/Handout via REUTERS ATTENTION EDITORS - THIS IMAGE WAS PROVIDED BY A THIRD PARTY. EDITORIAL USE ONLY. TPX IMAGES OF THE DAY

Pred týždňom po zemetrasení v strednom Taliansku zavalila lavína hotel Rigopiano, na úpätí talianskeho pohoria Gran Sasso.

Po týždni našli záchranári ďalšie mŕtve telá. Počet obetí tak vzrástol na 24 a nezvestných je ešte päť ľudí. Šance, že sa podarí nájsť niekoho živého týždeň po páde lavíny, sú mizivé. V stredu o tom informovala agentúra ANSA.
Posledného preživšieho vyslobodili záchranári v sobotu. Celkom nešťastie prežilo jedenásť ľudí, z toho deväť vyslobodili záchranári. Dve osoby si zachránili život vďaka tomu, že v okamihu pádu lavíny boli pred hotelom.
Lavína zavalila hotel na úpätí talianskeho pohoria Gran Sasso minulú stredu neskoro popoludní. Prokuratúra teraz vyšetruje, či k nešťastiu prispelo podcenenie rizika alebo neskoré reakcie úradov na niekoľkodňové husté sneženie.
„Myslím, že bolo urobené všetko, čo bolo možné, aby sa zachránili nezvestní ľudia (v Rigopiane),“ komentoval v parlamente situáciu premiér Paolo Gentiloni.

IM000360.JPG
IM000360.JPG