Lorena Bobbittová odrezala manželovi penis kým spal

1930

Lorena Bobbittová sa dopustila hrozného činu. Odrezala manželovi jeho penis, kým spal. Vec skončila na súde, ktorý ukázal, že vec zďaleka nie je vyriešená, ako by sa mohlo zdať.

Vec sa stala večer 23. júna roku 1993. John Wayne Bobbitt spal vo svojej posteli, keď k nemu prišla jeho žena Lorena s nožom v ruke. Na nič nečakala a odrezala mu jeho penis. Kým sa Bobbitt krútil a reval v posteli v hrozivou bolesťou, Lorena nasadla do auta a odišla preč. Došla kamsi medzi polia, kam manželovu bývalú pýchu zahodila.

Zrejme až potom jej došli dôsledky jej správania, a tak zavolala na políciu. Tá ju zatkla a zavrela do väzby. Čoskoro sa konal súd, ktorý sledovali so zatajeným dychom celé Spojené štáty. Ľudia sa pýtali sami seba, čo sa stalo, že na prvý pohľad spokojný pár skončil v takto desivom zločinu.

Výpoveď Loren bola po všetkých stránkach šokujúca. Uviedla, že ju hnevalo manželovo sebectvo v posteli. „On vždy dosiahol orgazmu, ale nepočkal na mňa, aby som tiež dosiahla orgazmus. Je sebecký,“ povedala pri výsluchu policajtom. Manžel ju vraj tiež psychicky a fyzicky trápil, a dokonca ju tú noc, keď mu odrezala penis, znásilnil. To boli silné obvinenie. Obhajoba tvrdila, že Lorena trpí post traumatickou stresovou poruchou, ktorá ju dohnala ku zkratkovitému rokovaní.

Waynovi jeho výpoveď príliš nepomohla najmä preto, že ju stále menil. Najprv úplne odmietol, že by ten večer mali sex, potom tvrdil, že sa Lorena pokúšala ho zviesť, ale on nemal chuť, až konečne priznal, že sex mali, ale bol vraj dobrovoľný.

Waynovi právnici nakoniec súhlasili so sexuálnym zneužitím, ale nie so znásilnením. Porota sa radila sedem hodín a nakoniec vyniesla rozsudok, že Lorena je nevinná. Bola iba odsúdená ku 45 dňom pobytu v psychiatrickej liečebni, kde ju mali doktori vyšetriť a posúdiť jej duševný stav.

Bobbittovci sa rozviedli až dva roky po súde. Bobbitt navyše o svoj penis neprišiel. Podarilo sa ho nájsť pohodený v poli a po deväťhodinovej operácii mu ho lekári prišili späť. A dokonca na tom zarobil. Nielen že ho vraj rád ukazoval pri akejkoľvek príležitosti, ale tiež sa vďaka nemu objavil v niekoľkých filmoch pre dospelých. Jeden z nich mal veľavravné názov Frankenpenis.

Odrezala penis mužovi, ktorý ju prenasledoval!

Lorena Bobbittová sa stala symbolom pre mnohé utláčané ženy a feministky sa s ňou stotožňovali. Spôsob, akým vyriešila manželove ataky, navyše napodobnilo niekoľko iných žien. Dokonca pre to vzniklo slovo bobbittizovat, čo znamenalo urezať manželovi penis ako odplatu.

Žena ktorá odrezala mužovi penis! Mohla za to lichôtka inej žene!