Lukašenko väzní miss Bieloruska! Kráska je už cez mesiac za mrežami, trest jej svojvoľne predlžujú

1620

Je čosi zhnitého v štáte bieloruskom, povedal by klasik. Dokonale je to vidieť na prípade tamojšej miss z roku 2008 Oľgy Chižinkovovej (34). Tá za účasť na pokojnej demonštrácii za vlasť už viac ako mesiac trávi za mrežami, hoci mala byť dávno prepustená!

Chižinkovová sa 8. novembra zúčastnila protestného sprievodu v Minsku. Akcia bola namierená proti autoritárskej vláde tamojšieho prezidenta Alexandra Lukašenka (66), ktorý zrejme zfixloval posledné prezidentské voľby. Každopádne Oľgu s ďalšími 20 ženami zajala polícia a 11. novembra im súd vymeral 12 dní pobytu v cele predbežného zadržania v zariadení Okrestina. Dôvod? Účasť na nepovolenej akcii.

Bola hovorkyňou klubu

Od tej doby už mala byť niekoľkokrát prepustená, ale neustále jej prikladajú ďalšie a ďalšie dni pod zámkom. Bez možnosti vychádzok aspoň na dvor, bez sprchy, kefky na zuby a pasty, kontaktu s kýmkoľvek zo svojich blízkych. „Bohužiaľ nemáme žiadne detaily, prečo ju neprepustili. Ani jej manžel Ivan Morozov nič nevie,“ oznámilo Slobodné združenie bieloruských športovcov, ktoré o prípade informovalo.

Bielorusko: Lukašenko zvažuje politické reformy

 Futbalová  diva 

Chižinkovová nie je známa len vďaka šerpe a korunke miss, svojho času bola označovaná aj za najkrajšiu futbalovú hovorkyňu na svete. V Diname Brest, kde v roku 2018 krátko pôsobil ako funkcionár Diego Maradona (†60), pracoval vtedy ako tréner aj Čech Marcel Lička (43). Ani jemu prípad zatknutej miss neunikol.

Maradona vyrobil kokaínový škandál, kvôli tomu prišiel o mastné honoráre

„Pracovali sme spolu, bola hovorkyňou klubu. Jej osud a dianie okolo nej sledujem. V politike sa skôr nijako neangažovala, svoj názor ale vždy povedala,“ povedal tréner Marcel Lička. Pred pár dňami dokonca zdieľal na Instagramu výzvu Dinamu Brest, či to nechá len tak, a po fanúšikovských sieťach koluje aj jeho odkaz pre väznenú: „Oljo, zostaň silná a nezlomná, verím!“