Robíš hanbu? Nedostaneš ani rubeľ! Na futbalových MS v Rusku sa argentínsky šialenec Diego Maradona (57) správal ako buran. Pod vplyvom kto vie čoho (špekuluje sa o kokaínu) na tribúne, pokrikoval, modlil sa aj ukazoval prostredníky. FIFA mu za to zatvorila zlatú rieku, ktorou mali tiecť tisíce do jeho vrecka.

Božský Diego nasledoval na futbalový sviatok do Ruska legendy, ako sú Brazílčan Ronaldo, Španieli Puyol, Casillas a Xavi, Kamerunčan Eto’o či Kolumbijčania Valderrama s Higuita. Spoločne s nimi mal Maradona reprezentovať a svojou tvárou podporiť fair play správanie. „Sme veľmi radi, že tu môžu hostiť slávnych hráčov minulosti,“ jasal Gianni Infantino, šéf zazobanej a korupciou prelezenou asociáciou.

Za svoju »funkciu« mal čoby ambasádor FIFA dostávať 12 tisíc eur za akciu (zápas, tlačovka, sponzorský večierok), lenže … Argentínska ikona prestrelila pri poslednom zápase národného tímu. Diego sa zložil tak, že ho museli odnášať do salónika. Nebol schopný kroku, hlava mu padala, bol totálne mimo a nakoniec skolaboval, až ho kriesili záchranári.

Také škandály už boli pre šéfov Medzinárodnej futbalovej federácie za hranou. Okamžite mu uťali kohútiky a nedostane za svoje provokácie ani halier! Otázka je, ako dlho sa ešte v dejisku konania šampionátu zdrží. Ešte minimálne raz bude veselo, Argentína totiž v osemfinále narazí na Francúzsku (sobota 16:00).