Nahá modelka zneuctila Múr nárekov. Židia kvôli tomu zúria

3034

Pred rokom Belgickú modelku Marisa Papen uväznili kvôli foteniu aktov v egyptskom chráme., dnes znova šokuje. Celú izraelskú verejnosť pobúrila fotkami, kde je úplne nahá priamo pred posvätnou Stenou nárekov, kam sa židia chodí po tisícročia modliť.

Múr nárekov sa nachádza neďaleko mešity al-Aksá a je najposvätnejším miestom židovského sveta. Je pozostatkom hradieb jeruzalemského chrámu. „Je to zahanbujúci, závažný a poľutovaniahodný incident, ktorý uráža posvätnosť tohto miesta, ale aj city jeho návštevníkov,“ vyhlásil rabín Múru Šmuel Rabinovici.

Úplne opačný názor má kontroverzná modelka. „Bolo mi okamžite jasné, že ak sa nám podarí odfotiť snímku pred Múrom nárekov, celá cesta bude obrovský úspech. Dali sme sa do reči s priateľským mužom. Ukázalo sa, že je moslim. Pozval nás k sebe domov a ponúkol nám kávu a mätový čaj.“ Keď modelka Papen a fotograf Mathias Lambrechht svojho hostiteľa požiadali, či by kvôli foteniu nemohli navštíviť strechu jeho domu, muž okamžite súhlasil.

„Ešte som mu ale musela vysvetliť, že sa chcem na fotenie vyzliecť. Bol ale oveľa viac v pohode, ako sme čakali,“ dodala modelka.

Fotografie vyšla v belgickom denníku Het Laatste Nieuws a okamžite vyvolala búrku. „Toto už je cez čiaru. Kto si myslíš, že si, aby si sa fotila zrovna tu? Súdiť ťa bude Boh!“ Znie jeden z rozhorčených odkazov na internete.