Údajný boss skupiny takáčovcov Ľubomír K., prezývaný Kudla, sa dostal na slobodu. Špecializovaný trestný súd ho prepustil z väzby na kauciu vo výške 100.000 eur. Informuje o tom spravodajský portál Aktuality.sk a vo svojom večernom spravodajstve na to upozornila aj televízia Markíza.

Generálny prokurátor SR Jaromír Čižnár si vyžiadal stanovisko špeciálneho prokurátora k zákonnosti rozhodnutia Špecializovaného trestného súdu, rovnako aj zákonnosti postupu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry spočívajúceho v nepodaní riadneho opravného prostriedku.

Súd prihliadal aj na to že sa Kudla sám prihlásil na políciu

„Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici rozhodol 21. júla o prepustení z väzba na slobodu obvineného Ing. Ľ. K.,“ povedala pre portál i televíziu hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjaková. Súd podľa jej slov nahradil väzbu prijatím peňažnej záruky vo výške 100.000 eur, ako aj dohľadom probačného a mediačného úradníka. Obvinenému súd uložil povinnosť oznámiť mu každú zmenu miesta pobytu.

Akcii Aladín 

Koncom januára rozbehla polícia akciu, pri ktorej zatkli 13 ľudí. Polícia išla po skupine takzvaných takáčovcov. Obvinení sa podľa prokuratúry dopustili viacerých trestných činov, ako napríklad založenie zločineckej skupiny, hrubý nátlak či podvod. Medzi obvinenými bol aj údajný boss skupiny Ľubomír K., prezývaný Kudla, ktorý ale nebol pri akcii Aladín zatknutý, prihlásil sa sám. Ľubomír K. všetky obvinenie odmietol. Vo februári ho do väzby poslal Najvyšší súd SR. Teraz sa dostal na slobodu na kauciu.