Malé deti sa segregovanej osady organizujú brutálne psie zápasy!

Fenka Niagara skončila so zraneniami ako z bitúnku

1457

Prípad, ktorý sa odohral na Slovensku, patrí k tým najhorším, aké i skúsení ochrancovia zvierat kedy videli. Sučka Niagara skončila v Československom kastračnom programe potom, ako bola donútená k účasti na psích zápasoch. Z jej zranení sa človeku robí zle. Ako jej toto mohol niekto urobiť?

Najhoršie na celom prípade je, že tými, ktorí Niagaru donútil do psích zápasov, boli ešte len malé deti. „Z osady v mestskej časti Sečovce sa podarilo získať anonymný zábery krutej zábavy 9-12ročných, ktorí fenku uviazali na povraz a hodili medzi svorku psov, ktorá ju následne roztrhá,“ uviedli zástupcovia Československého kastračného programu. Z natočeného videa plného nepochopiteľnej brutality sa človeku zviera hrdlo.

Foto: Československý kastračný program

 

„V osade sme našli ležiacu dohryzenú fenku, ktorá sa nám pokúsila utiecť z posledných síl. Pre porovnanie záberov sme zistili, že ide o fenku z videa, ktorú dieťa kope a štve proti psom, ktorí ju hryzú! Jej stav je neopísateľný. Bola podvyživená, srsť mala zlepenú bahnom a hnisom. Viditeľné pod touto vrstvou špiny bolo len zopár rán, ale po holení prišiel šok,“ pokračovali ochrancovia zvierat.

Otrasné! V osade pri Trebišove organizujú deti psie zápasy! Umierajúce zvieratá končia v žumpe!

 Rany plné  hnisu 

„Desať rán, všetky na tele! Hlboké, silne zapálené rany z boja, z ktorých tiekol hnis. Hlava, krk, nohy, všetko napuchnuté pod kožou a plné hnisu, doslova krátery na hlave. Je neuveriteľné, že táto staršia sučka prežila. Dostala meno Niagara, denne si lieči viac rán, fyzicky aj psychicky je na dne,“ dodali ľudia, ktorí robia všetko, čo je v ich silách, aby fenke pomohli. Nie je to ale prvýkrát, čo sa stretli so psími zápasmi.

„Zápasy psov, ako verejnosť vie, sú prioritou reálneho podnikania organizovanej mafie, prevádzkujúcej vysoké stávky na tzv. „Bojové plemená“. Táto zábava však našla nové uplatnenie v segregovaných vrstvách populácie, kde si malé deti berú ako vzor príklad z rôznych druhov mafiánov, vrátane organizovania psích zápasov,“ vysvetlili ochrancovia zvierat.

Neskutočný prípad týrania zvieraťa. Muž uviazal svojho psa za auto a rozbehol sa

 Nejde o ojedinelý  prípad 

„Niagara nie je prvý ani posledný, kto prežije takú krutosť. Opäť nás čaká dlhá cesta zotavenie fyzickej, ale aj psychickej stránky. Na pokraji života a smrti tu bolo ďalších 18 psov, ktoré sme s ňou dali dohromady,“ uzavreli dobrosrdeční ľudia z Československého kastračného programu s prosbou o pomoc, ktorú môže poskytnúť úplne každý.