Otrasné! V osade pri Trebišove organizujú deti psie zápasy! Umierajúce zvieratá končia v žumpe!

8437

Psie zápasy v osade pri Trebišove sú pre miestnych obľúbenou kratochvíľou. Svedčí o tom natrhnuté uši, škrabance a chýbajúce kúsky mäsa na telách tamojších psov. A tomu všetkému sa prizerajú deti, ktoré mnohokrát samotné zápasy organizujú! Všetkému podľa miestnych prihliada aj polícia!

V osade pri slovenskom mesta Trebišov to nevyzerá moc vábne. Malé deti sa tu zrejme nudia, a tak sa pri krutých hrách snaží vyprovokovať psov, aby spolu bojovali. Nikto z miestnych si z toho nič nerobí a snahy ochranárov zvierat tú evidentne nikto neberie príliš vážne. Všetko zachytila ​​vo svojej reportáži Kristína Kovešová z televízie Markíza.

Pozor na vraha zo Slovenska, varujú českí chovatelia.

„Robí tu niekto psie zápasy?“ Pýta sa Kovešová. Muž, ktorému nie je vidieť do tváre, odpovedá, že ich organizujú často deti. Šteňatá deti ťahajú, mlátia a nútia, aby bojovali s iným psom. Pohľad na psa, ktorý má takmer odtrhnuté ucho, je hrozivý. Druhý pes je naopak poškriabaný na celom tele.

Podľa miestnych „detské“ zápasy prebiehajú tým spôsobom, že sa menší pes hodí do „ringu“ s väčším psom. Menší pes sa spravidla neubráni a často má vážne zranenia.

V rómskych osadách deti uväzujú psom na krk špagát a hádžu ich do vody!

Profesionálnym psím zápasom, ktoré sa tu tiež organizujú, údajne často prihliada aj prominentná klientela. Podľa miestnych medzi nimi bývajú aj policajti. Pes, ktorý zápas neprežije alebo po ňom umiera, je vhodený do veľkej žumpy s vodou. Tam skončí jeho život.