Pozor na vraha zo Slovenska, varujú českí chovatelia.

11891

„Prosím, pomôžte, môj pes sa stratil z náhradného domova!“ Týmito slovami začínal príspevok na Facebooku mladého Juraja (28) z Bratislavy. O pár dní neskôr musel všetky snahy o pátranie zanechať. Jeho pes je totiž pravdepodobne mŕtvy. Teraz varuje pred mužom, ktorý má podľa neho a mnohých ďalších chovateľov predávať psov na zápasy!

Juraj s malým Portosom

Keď si Juraj z Bratislavy kupoval šteňa stafordšírskeho teriéra, asi netušil, ako smutne jeho život skončí. Keď mal Porthos, ako psa pomenoval, dva a pol roka, presťahovali sa z rodinného domu do bytu a Juraj zmenil aj prácu, v ktorej trávil niekedy aj 16 hodín denne. Sám uznal, že nechávať psa samotného celý deň doma je neľudské, a rozhodol sa mu nájsť nový domov.

Ujíma sa psov, len aby ich predal na zápasy

„Ozval sa mi cez Facebook chlapík, ktorý sa tváril ako milovník psov, na profile mal fotky s rodinkou na záhradke … Vzbudzoval dojem dobrého človeka a milujúceho otca …,“ opisuje Juraj.

Portos

S mužom sa Juraj dohovoril, že mu bude posielať fotky so psom a že môže Juraj kedykoľvek prísť ho navštíviť. Lenže neskôr prišli len výhovorky. „Už po troch dňoch stále písal, že, zabudol ‘poslať fotky a žiadny termín na mojej návštevu sa mu nehodí. Po väčšom nátlaku priznal, že mu Porthos 10. augusta utiekol …,“ písal Juraj 21. augusta.

Lenže tou dobou bol už pes zrejme mŕtvy, ako sám Juraj priznáva. „Tento, človek ‘si prišiel pre môjho psa už sa zámerom ho ďalej predať, zrejme na zápasy, a teda ho poslať na istú smrť,“ vysvetlil. Podľa serveru Čas.sk. sa mu ozvala totiž príbuzná Porthosového nového majiteľa a prezradila mu, že psa predal za 50 euro už po dvoch dňoch.

„Tento, človek ‘si prišiel pre môjho psa už sa zámerom ho ďalej predať, zrejme na zápasy, a teda ho poslať na istú smrť,“

Neskôr sa objavili aj ďalší ľudia, ktorí zverili svoje psy mužovi z Nededu. Aj títo psi najrôznejších plemien typu bull bez stopy zmizli. Medzi nimi bol aj staford Sultán alebo bulteriér Charlie.

„Môjho Sultána som darovala jednému pánovi, keď som sa sťahovala do paneláku. Záhadným spôsobom sa pes ocitol na fotke na sociálnej sieti s mužom, ktorému dal psa i Juraj,“ rozpráva svoj príbeh Gréta. Pátranie po psovi ju doviedlo až do Horné Saliby, kde malo končiť mnoho psov. Odtiaľ ich vraj čaká cesta len na psie zápasy. Podobne dopadol zrejme aj Charlie.

Muž obvinený z predajov psov na zápasy sa však bráni. „Nikdy som žiadneho psa netýral, nepredával na zápasy ani nedával na predaj. Porthos bol nervózny, podarilo sa mu otvoriť veľkú bránu a utiekol. Urobil som chybu, že som to majiteľovi hneď nepovedal. Stále som veril, že ho nájdem,“ vyhlásil.

Na otázku, kam sa podeli všetci psi, ktoré choval, odpovedali za muža jeho deti: „Niektorí utiekli, niektoré sme predali.“

Juraj odkazuje už len jediné. „Prosím, aby ste pokračovali v zdieľaní príbehu, aby tento vrah psov už nikdy žiadnu živú bytosť nezabil. Vďaka!“